کد خبر: 3901740
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۶
مدیرکل اوقاف و امور خیریه گفت: جانمایی موقوفات در سامانه GIS طی سال جاری، شناسنامه دار کردن و تثبیت مالکیت موقوفات یکی از اصلی‌ترین برنامه‌های سازمان اوقاف است.

تثبیت مالکیت موقوفات از اصلی‌ترین برنامه‌های سازمان اوقافبه گزارش ایکنا از مازندران، حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری‌جناسمی امروز هشتم خردادماه در جلسه کارگروه مشترک ثبتی با مدیرکل ثبت اسناد و املاک مازندران اظهار کرد: از تمامی کارکنان  و مدیرکل ثبت اسناد و املاک مازندران به جهت پیگیری احیای موقوفات و تثبیت و جانمایی موقوفات در سامانه GIS تلاش می‌کنند، قدردانی می‌کنم.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه گفت: جانمایی موقوفات در سامانه GIS طی سال جاری، شناسنامه دار کردن و تثبیت مالکیت موقوفات یکی از اصلی‌ترین برنامه‌های سازمان اوقاف است.
حیدری تصریح کرد: در حال تلاش و پیگیری‌های مداوم و مستمر برای جانمایی موقوفات با همکاری اداره کل ثبت اسناد مازندران در این سامانه هستیم.

در ادامه عباسعلی زارع مدیرکل ثبت اسناد و املاک مازندران نیز در این جلسه، اظهار کرد: فرهنگ وقف ریشه در مسائل اعتقادی دارد و اولین واقفان نیز ائمه اطهار (ع) بودند که مسلمانان با پیروی از امامان معصوم(ع) بخشی از اموال خود را وقف کردند.
وی با بیان اینکه واقفان خیراندیش برای توسعه علمی، آموزشی، کمک به نیازمندان، ایتام و برای عزاداری شهادت امام حسین(ع) وقف کردند، افزود: واقفان نگاه بلندی به مسائل اعتقادی داشتند و باید تلاش کنیم نیات موقوفات زنده و پویا باشد.
زارع گفت: در راستای تفاهم‌نامه مشترک بین سازمان اوقاف و سازمان ثبت اسناد تثبیت مالکیت و جانمایی موقوفات در سامانه GIS مازندران یکی از برنامه‌های اداره ثبت اسناد استان به‌شمار می‌رود و روئسای ادارات ثبت باید نهایت همکاری را در راستای اجرای تفاهم نامه اوقاف و ثبت داشته باشند.
مدیرکل ثبت اسناد و املاک مازندران عنوان کرد: در کنار اوقاف برای ثبت مالکیت اراضی وقفی استان هستیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: