زمین مددجوی ساروی به وی مسترد شد
کد خبر: 3962163
تاریخ انتشار : ۱۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۷
پیگیری‌های ایکنا نتیجه داد؛

زمین مددجوی ساروی به وی مسترد شد

زمین یک مددجوی ساروی که با حکم دادگاه جزو منابع طبیعی اعلام شده بود با پیگیری ایکنا و تلاش کمیته امداد ساری از طرح ملی خارج و به وی بازگردانده شد.

زمین مدجوی ساروی به وی مسترد شدبه گزارش ایکنا از مازندران، یکی از بانوان سرپرست خانوار و مددجوی کمیته امداد مهرماه ۱۳۹۹ با مراجعه به ایکنا مازندران از مصادره شدن یک قطعه زمین 100 متری خود که همه داریی‌اش بود گله کرد و از این خبرگزاری برای اعاده حق خود طلب کمک کرد.


بیشتر بخوانید:

در ادامه این خبرگزاری با تهیه یک گزارش، موضوع را در ایکنا منتشر و در آن گزارش از کمیته امداد استان خواست تا پیگیر رفع مشکل این مددجو شود تا تنها دارایی‌اش از مصادره منابع طبیعی شهرستان ساری خارج شود.

بانو (ر- ع) از قشر کم بضاعت که توان خرید زمین حتی در روستا را نداشت پس از سال‌ها کار و تلاش و زحمت برای ساخت یک سرپناه، زمینی در حاشیه روستا با سند رسمی و امضای شورای محل خرید تا با کمک کمیته امداد بتواند سرپناهی را برای خود و تنها فرزندش بسازد، اما وقتی او در سال‌های اخیر برای ساخت مسکن اقدام می‌کند دهیار برای اعطای نامه جهت صدور پروانه ساخت زمین مربوطه را خارج از بافت و در طرح ملی اعلام می‌کند و تنها راه برای خروج از طرح ملی را شکایت از منابع طبیعی پیشنهاد می‌کند، اما پس از شکایت و بازدید کارشناسان حقوقی دادگاه نیز رای را به نفع منابع طبیعی صادر و زمین ۱۰۰ متری چسبیده به بافت روستای این مددجود به همین سادگی از دستش خارج می‌شود.

ر- ع در گفت‌گو با ایکنا از مازندران اظهار کرد: از اینکه بعد از سال‌ها دوندگی قطعه زمینم که تمام آرزوهایم را به آن گره زده بودم از دستم خارج کردند بسیار ناراحت شدم، اما با گزارش ایکنا، نور امیدی در دلم ایجاد شد و خدا را شاکر شدم که یک پشتیبان برای احقاق حقم یافتم.

این مددجو افزود: با استناد به گزارش ایکنا و پیگیری‌های حقوقی کمیته امداد شعبه دو ساری، شکایتم را همراه ساداتی رئیس کمیته امداد شعبه دو ساری، نزد شعبه چهاردهم دادگاه تجدید نظر استان مازندران مطرح و ضمن اطلاع به قاضی پرونده درباره پیگیر خبرگزاری ایکنا، پرینتی از گزارش ایکنا در پرونده زمین خود قرار دادم.

وی افزود: هر چند در روز‌های آغازین با وجود بازدید اداره کل کمیته امداد از زمین مربوطه و درمیان گذاشتن این موضوع حتی با نمایندگان مجلس، پیگیری این پرونده را بی‌نتیجه دانستند، اما ناامید نشدم و با پیگیری ایکنا و نیز زحمات و تلاش‌های ساداتی و همکارانشان در اداره کمیته امداد ناحیه دو ساری، سرانجام رأی دادگاه شعبه چهاردهم تجدید نظر در اواخر دی‌ماه ۱۳۹۹ به نفع مددجو صادر شد و زمین مربوطه از بافت منابع طبیعی خارج شد.

این مددجو با اظهار خوشحالی از خروج زمین وی از طرح ملی، گفت: هنوز باید برای تغییر کاربری و انجام پروسه اداری برای دریافت وام ساخت مسکن روستایی دوندگی کنم کاش کمی این مکاتبات اداری کمتر می‌شد و فرصت زندگی آدم‌ها صرف مکاتبات اداری برای ابتدایی‌ترین نیاز انسان‌ها نمی‌شد.

وی با بیان اینکه اکنون پرونده زمینه در جهاد کشاورزی  برای تغییر کاربری در دست اقدام است، افزود: امیدوارم با حمایت کمیته امداد و بسیجیان منزل مسکونی‌ام در سال جاری احداث و افتتاح شود و زندگی مستقلم را با تنها پسرم در خانه جدید آغاز کنم و کمتر موجب زحمت خانواده‌ام باشم.

زمین مدجوی ساروی به وی مسترد شد

انتهای پیام
captcha