کد خبر: 4226040
تاریخ انتشار : ۲۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۳:۴۱
نماینده ولی فقیه در مازندران:

قیام امام حسین(ع) راهنمای رهایی از حکومت ظالمان است

آیت‌الله محمد باقر محمدی لائینی گفت: تفکر درست این است که قیام امام حسین(ع) راه‌حل مسئله است، اگر می‌خواهید از حکومت ظالمان فاسدان و مفسدان رهایی پیدا کنید، قیام امام حسین(ع) راه را به ما نشان می‌دهد.

آیت‌الله محمد باقر محمدی لائینی، نماینده ولی فقیه در مازندرانبه گزارش ایکنا از مازندران، آیت‌الله محمد باقر محمدی لائینی، نماینده ولی فقیه در مازندران، در پیش اجلاسیه دومین کنگره بین‌المللی غدیر و ترویج نهج‌البلاغه با تأکید بر آداب و سنن اجتماعی واقعه غدیر که امروز، ۲۰ تیرماه در دانشگاه آزاد ساری برگزار شد، گفت: دشمنان و معاندان همیشه قیام عناصر مصلح را مسئله و تهدید می‌دانستند و در صدد مقابله با آن برمی‌آمدند.
 
وی با بیان اینکه نگاه دیگر به قیام عناصر صالح نگاه حل مسئله‌ای است، افزود: برخی قیام عناصر صالح را کافی و حل مسئله می‌دانند و همچون مسیحیان عیسی(ع) را فدیه خدا دانسته که این نگاه اندیشه درستی نیست.
 
محمدی لائینی تصریح کرد: تفکر درست این است که قیام امام حسین(ع) راه‌حل مسئله است، اگر می‌خواهید از حکومت ظالمان فاسدان و مفسدان رهایی پیدا کنید، قیام امام حسین(ع) راه را به ما نشان می‌دهد.
 
نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: این روز‌ها در ایام محرم و عزاداری امام حسین(ع)، سخنرانان وقتی از قیام امام حسین(ع) سخن می‌گویند این واقعه را از زاویه راه‌حل مسئله تشریح کنند.
 
وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی برگرفته از همین راه‌حل قیام حسینی است، افزود: براساس آیات قرآن کریم غدیر یک جریان مسلم تاریخی است، اما صرف اینکه علی(ع) منصوب شد کافی نیست و این مستلزم پذیرش ولایت است تا یک حزب‌الله ناجی و مصلح تشکیل شود.
 
نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه امروز باید همه بشریت ولایت الهی را بپذیرند تصریح کرد: راه‌حل غدیر این است که بشریت تابع امر ولایت الهی باشند.
 
محمدی لائینی افزود: ولایتمداری و ولایت‌پذیری در دوران امام علی(ع) در قالب بیعت بوده که متأسفانه همراهان بیعت شکنی کردند. اما امروز رأی مردم همان بیعت است که به یک راه‌حل رسیدیم که به ولی فقیه اقتدا کنیم تا جامعه به فلاح و سعادت برسد و ریشه ظالمان دنیا ریشه‌کن شود.
 
نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری در پایان از مردم و مجریان و ناظران انتخابات در چهاردهمین دوره ریاست جمهوری و استاندار تقدیر کرد.
انتهای پیام
captcha