کد خبر: 4221471
تاریخ انتشار : ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۲:۲۷

رئیس جمهور کارآمد و صبور انتخاب شود

خطیب جمعه ساری گفت: در انتخاب رئیس جمهور به دنبال فردی باشیم که شعارهای انقلاب را زنده کند، مثل رئیسی باشد، تقوا، اخلاص، صبر، تحمل و کارآمدی داشته باشد.

آیت الله محمد باقر محمدی لائینی، نماینده ولی فقیه در مازندرانبه گزارش ایکنا به نقل از معاونت ارتباطات و رسانه دفتر  نماینده ولی فقیه در مازندران، آیت‌الله محمدباقر محمدی لائینی، نماینده ولی فقیه در مازندران، در خطبه‌های این هفته نماز جمعه ساری، ضمن تسلیت سالروز شهادت امام محمدباقر (ع) اظهار کرد:  امام باقر(ع) فرمودند هیچ فضیلتی به رتبه جهاد نمی‌رسد، در میان جهادها هم جهاد با نفس برتری دارد. 
وی با اشاره به در پیش‌رو بودن روز عید عارفان عید عرفه، گفت: خداوند فرمودند که دعا کارساز است، به‌خصوص فرج امام زمان (عج) ان‌شالله مهمترین خواسته ما در روز عرفه فرج حضرت باشد.
آیت‌الله محمدی لائنینی تصریح کرد: عید سعید قربان و دهه ولایت و روز غدیر خم را پیش‌رو داریم، این مناسبت‌ها را تبریک و توصیه می‌کنیم امسال از همه سال‌ها آئین تجلیل از غدیر باشکوه‌تر برپا شود، جشن‌های خیابانی و مواکب و آیین‌های محفلی و خانگی برپا شود.
امام جمعه ساری با بیان اینکه در ایام تبلیغات انتخاباتی قرار داریم، خاطرنشان کرد: در تبلیغات انتخابات باید اخلاق رعایت شود، نامزدهای محترم انتخاباتی و ستادهایشان اخلاق را رعایت کنند، یکدیگر را تخریب نکنند، از نظام و نکات مثبت بگویند.
نماینده ولی فقیه در مازندران اظهار کرد: همه مردم هم باید اخلاق را رعایت کنند، منافع مادی و حزبی ملاک نظر نباشد و بلکه باید شایستگی‌ها در نظر گرفته شود، غیر از این‌ها باشد، ما مدیون آن انتخابی هستیم که انجام دادیم.
وی ادامه داد: ما انتخاب را باید حق خودمان، یک وظیفه و تکلیف بدانیم و حضور حداکثری داشته باشیم، مشارکت باید چشمگیر و بالا باشد و مکمل حماسه دیگری که در حماسه تشییع شهدای خدمت انجام دادید، باشد.
آیت‌الله لائینی تاکید کرد: انتخاب کسی که شعارهای انقلاب را زنده کند، مثل رئیسی باشد، تقوا، اخلاص، صبر و تحمل و کارآمدی داشته باشد.
وی با اشاره به پیام حج مقام معظم رهبری، گفت: شعار برائت امسال باید فراتر از موسم و میقات حج، در کشورها و شهرهای مسلمان‌نشین در همه جای جهان ادامه یابد و به آحاد مردم تسری کند، بنابراین شعار برائت از صهیونیست‌ها و آمريکا نباید محدود به خیمه حج باشد، همه باید فریاد تبری سر دهیم.
انتهای پیام
captcha