کد خبر: 4218071
تاریخ انتشار : ۰۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۷:۵۱

تداوم جهاد خدمت در جهاد انتخابات وظیفه اصلی ماست

خطیب جمعه ساری گفت: در مسئله شهادت شهدای خدمت وظیفه اصلی ما تداوم جهاد خدمت توسط مسئولان و جهاد انتخابات با حضور و انتخاب فردی همچون آیت‌الله رئیسی در انتخابات هشتم تیرماه جاری است.

آیت الله محمد باقر محمدی لائینی، نماینده ولی فقیه در مازندران و امام جمعه ساری،به گزارش ایکنا از مازندران، نماز جمعه این هفته ساری به امامت آیت‌الله محمدباقر محمدی لائینی، نماینده ولی فقیه در مازندران و امام جمعه ساری، با حضور پرشور مردم ولایتمدار و عزادار ساری در مصلای امام خمینی(ره)  برگزار شد.

امام جمعه ساری، در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم (ص)، گفت: انسان یک نماز با جماعت بخواند ثوابش از چهل سال نماز در خانه خواندن بیشتر است و این به دلیل اجتماعی شدن فرهنگ دینی است.

وی افزود: هفتم خرداد، افتتاحیه اولین دوره مجلس شورای اسلامی در سال ۱۳۵۹ است و دوره جدید در این روز افتتاح می‌شود، امیدوارم مجلس جدید مدال مجلس انقلابی بودن از مقام معظم رهبری همچون مجلس گذشته را دریافت کند.

آیت‌الله محمدی لائینی تصریح کرد:  گرچه ما نسبت به مسئله تعطیلی شنبه در مجلس اخیر حرف‌هایی داریم و تذکرمان به آن کسانی که مشورت می‌دهند، تصمیم‌سازی و اولویت‌بندی می‌کنند، هم مجلس و دولت، هر دو باید با دقت و هوشیاری عمل کنند، اگر هم این بحث درست باشد که از نظر کارشناسی مخالف دارد، اولویتش اولویت فعلی نبوده که هفت ماه غزه‌ و فلسطینی ها در حال قتل عام هستند و ما روز تعطیلی یهود را تصویب کنیم.

نماینده ولی فقیه در مازندران  با بیان اینکه پنجشنبه ۹ خرداد روز جهانی بدون دخانیات است، خاطرنشان کرد: اینکه روز بدون دخانیات داشته باشیم شعار خوبی است اما براساس این شعار باید برنامه‌ریزی داشته باشیم که چه‌کاری  انجام دهیم که  تعداد سیگاری‌ها و قلیانی‌های ما کاهش پیدا کند.

خطیب جمعه ساری با تجلیل از عملکرد استاندار مازندران در طول مدت کوتاهی که سکان استان داری مازندران را  برعهده گرفتند، اظهار کرد: آخرین استان میزبان سفر رئیس جمهور شهید فقید مازندران بوده است و الحمدالله استقبال باشکوهی  از ایشان به عمل آمد. 

وی اظهار کرد: تجلیل از ریاست محترم جمهور بسیار بسیار شایسته بود، تشییع پیکر در شهرهای مختلف، تبریز، تهران معرکه بود، مشهد، نجف آباد اصفهان، بیرجند نیز مردم تجلیل باشکوهی به عمل آوردند.

آیت‌الله محمدی لائینی با بیان اینکه باید صاحبان تحلیل و نظر بنشینند این تجلیل را تحلیل کنند، گفت: یک اصل روشن جامعه‌شناختی تجربی داریم و آن این است که به مردم احترام بگذار تا مردم به تو احترام بگذارند، مردم در وجود تک تک این شهدای خدمت  به‌خصوص آیت‌الله رئیسی صداقت، پشتکار، فداکاری، خود را ندیدن، ناملایمات دیدن و چیزی نگفتن دیدند، اینکه تماما به فکر مردم باشد را مردم دیدند.

نماینده ولی فقیه در مازندران ادامه داد: هشتم تیر انتخابات ریاست جمهوری داریم، اینکه تا روز قیامت تاسف بخوریم آیت‌الله رئیسی برنمی‌گردد، ایشان در جوار خداست و آن را به هیچ قیمتی از دست نمی‌دهد، ما باید در جهاد انتخاباتی کسی را انتخاب کنیم که هم‌چون رئیسی باشد و هم‌چون او انتخاب کنیم.

نماز جمعه ساری در مصلای امام خمینی(ره) نماز جمعه ساری در مصلای امام خمینی(ره) نماز جمعه ساری در مصلای امام خمینی(ره) نماز جمعه ساری در مصلای امام خمینی(ره) نماز جمعه ساری در مصلای امام خمینی(ره) نماز جمعه ساری در مصلای امام خمینی(ره) نماز جمعه ساری در مصلای امام خمینی(ره) نماز جمعه ساری در مصلای امام خمینی(ره) نماز جمعه ساری در مصلای امام خمینی(ره) نماز جمعه ساری در مصلای امام خمینی(ره)
انتهای پیام
captcha