گرامیداشت هفته بسیج در مازندران با اجرای ۶۰۱ برنامه قرآنی
کد خبر: 4182692
تاریخ انتشار : ۲۸ آبان ۱۴۰۲ - ۰۸:۵۲

گرامیداشت هفته بسیج در مازندران با اجرای ۶۰۱ برنامه قرآنی

سردار مسلمی از برپایی ۷۰۰ نمایشگاه علمی، فرهنگی، عملکردی و اقتصاد مقاومتی در محلات شهری و روستایی همزمان با هفته بسیج خبر داد و گفت: ۶۰۱ برنامه قرآنی در هفته بسیج تدارک دیده شده است.

نشست خبری ویژه هفته بسیج در مازندرانبه گزارش ایکنا  به نقل از روابط عمومی سپاه کربلا مازندران، سردار سیاوش مسلمی، فرمانده سپاه کربلا مازندران، 27 آبان‌ماه در نشست خبری ویژه هفته بسیج، با اشاره به اینکه امیدآفرینی، رویکرد محوری برنامه‌های هفته بسیج است، گفت: برنامه‌های هفته بسیج  با شعار «بسیج، امید ملت ایران» در حوزه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، ورزشی، محرومیت‌زدایی و اشغال‌زایی و... برگزار می‌شود. 

وی با اشاره به اقدامات بسیج در عرصه‌های امنیتی، فرهنگی، محرومیت‌زدایی، عمرانی، آبادانی و... افزود: به فرموده مقام معظم رهبری بسیج تلاش دارد تا از ایجاد انحراف در جامعه جلوگیری کند.

مسلمی تصریح کرد: چهل و چهارمین سالروز تشکیل بسیج مستضعفین را در پیش رو داریم و برنامه‌های هفته بسیج از ۲۹ آبان ماه آغاز و تا ۵ آذر ماه سال‌جاری ادامه خواهد داشت.

فرمانده سپاه کربلای مازندران با بیان اینکه ۱۵ هزار و ۵۲۶ برنامه اجرایی در ۵۹ عنوان برنامه برای هفته بسیج تدارک دیده شده که بخشی از این برنامه‌ها در حوزه یادواره‌ شهدا است، خاطرنشان کرد: هزار و ۱۳۹ برنامه ورزشی برای هفته بسیج برگزار می‌شود، کلیپ، تیزر، آواهای انقلابی، پوستر، عکس نوشت، پویش‌ها نیز بالغ بر ۲۰۰۰ برنامه می‌رسد.

وی از برپایی ۳۳۴ میز خدمت در سراسر استان خبر داد و یادآور شد: ۶۰۱ برنامه قرآنی در هفته بسیج تدارک دیده شده است.

مسلمی از برپایی حدود ۷۰۰ نمایشگاه علمی، فرهنگی، عملکردی و اقتصاد مقاومتی در محلات شهری و روستایی همزمان با هفته بسیج خبر داد و گفت: ۲ هزار و۱۲۷ نشست بصیرتی با محوریت انتخابات نیز برگزار می شود.

فرمانده سپاه کربلا اظهار کرد: ۵ هزار گروه جهادی در استان فعالیت دارند و  بیش از ۷۰۰ اردوی جهادی در حوزه های پزشکی، محرومیت زدایی و عمرانی در سطح استان برگزار می شود.

وی به اهمیت دیدار و تکریم خانواده‌های معظم شهدا اشاره کرد و ادامه داد: هزار و ۹۴۳ دیدار با خانواده شهدا و هزار  و ۲۱۶ دیدار با جامعه ایثارگری در هفته بسیج صورت خواهد گرفت.

سردار مسلمی ادامه داد: گشت‌های رضویون برای برقراری امنیت در محلات برگزار می‌شود که چهار هزار و ۲۸۶ گشت در استان ساماندهی شده است.

فرمانده سپاه کربلا بیان کرد: در هفته بسیج ۳۲۱ میلیارد تومان طرح به بهره‌برداری می‌رسد و ۲۰ طرح راه به طول ۳۵ کیلومتر، ۱۲ راه روستایی، ۳۹ طرح آبرسانی و لوله‌گذاری، لایروبی و ساماندهی رودخانه‌ها از جمله طرح‌ها در این هفته است.

وی با اشاره به اینکه ساخت هزار واحد مسکن محرومان جزو برنامه‌ها است، گفت: همزمان با هفته بسیج ۶۵ خانه محروم به بهره‌برداری خواهد رسید.

مسلمی ساماندهی ۱۰۰ طرح گلزار شهید، بهره‌برداری و ساخت ۲ پل روستایی، افتتاح ۱۱۰ کارگاه اشتغال‌زایی از دیگر برنامه‌ها برشمرد و گفت: در نیمه اول سال جاری دو هزار و ۵۰۰ سری جهیزیه با ۸۰ میلیارد تومان اعتبار توزیع شده است و در سه ماهه سوم سال نیز هزار سری جهیزیه توزیع می‌شود.

انتهای پیام
captcha