کد خبر: 4088353
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۷

تجلیل و تکریم واقفان مورد توجه باشد

امام‌ جمعه بابلسر با بیان اینکه بهترین راه ترویج خوبی‌ها تجلیل از خوبان است،‌ گفت: برای ترویج فرهنگ وقف باید تجلیل و تکریم واقفان مورد توجه بیشتر قرار گیرد.

دفتر امام جمعه بابلسربه گزارش ایکنا از مازندران، حجت‌الاسلام رمضان شجاعی، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بابلسر و فریدونکنار به همراه کارکنان این اداره، روز گذشته، پنجم مهرماه به مناسبت فرا رسیدن دهه وقف با حضور در دفتر امام جمعه شهرستان بابلسر در طی نشستی با امام جمعه این شهرستان به ارائه عملکرد یک‌ساله اداره اوقاف بابلسر پرداخت.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد اسماعیل قلی‌پور، امام جمعه شهرستان بابلسر ضمن قدردانی از اقدامات و خدمات صورت گرفته از سوی اداره اوقاف با تأکید بر اجرای امینانه نیات واقفان خیراندیش و تجلیل و تکریم از آن‌ها گفت: بهترین راه ترویج خوبی‌ها تجلیل از خوبان است و برای ترویج فرهنگ وقف نیز باید تجلیل و تکریم واقفان مورد توجه بیشتر قرار گیرد، چراکه فرهنگ وقف می‌تواند در عرصه‌های متعددی با توجه به نیاز امروز جامعه و منافع عمومی تعریف و ترویج شود.

وی با اشاره به آیه ۹۶ سوره نحل «مَا عِندَكُمْ يَنفَدُ وَمَا عِندَ اللَّهِ بَاقٍ» به تبیین آثار و برکات وقف پرداخت و تصریح کرد: آگاهی مردم از آثار و برکات موقوفات که مبدل فنای اموال و بقای اموال یعنی تبدیل شدن مال فانی به مال باقی ماندگار و دائمی است، باعث تشویق به توسعه‌ فرهنگ وقف خواهد شد.

امام جمعه بابلسر در ادامه ضمن تأکید بر ضرورت ترویج و گسترش فرهنگ وقف، در راستای ترویج این فرهنگ دینی و اسلامی و ضرورت انطباق وقف‌های امروزی با نیاز روز جامعه، خواستار توجه و اهتمام بیشتر به ارتقا بهره‌وری موقوفات در کنار احیا موقوفات شد و خاطرنشان کرد: افزایش نظام بهره‌وری موقوفات موجب بهره‌مندی بیشتر مردم در قالب نیت‌های مختلف و خدمت‌رسانی بیشتر به مردم است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha