کد خبر: 4078549
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۷

شأن و جایگاه قرآن در مازندران پررنگ‌تر دیده شود

نماینده ولی‌فقیه در مازندران، در آیین اختتامیه مرحله استانی چهل‌وپنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در آمل گفت: شأن جایگاه قرآنی با وجود حوزه‌های قرآنی در استان مناسب نیست.

آیت‌الله محمدباقر محمدی لائینی نماینده ولی فقیه در مازندرانبه گزارش ایکنا از مازندران، آیین اختتامیه مرحله استانی چهل‌وپنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم روز گذشته، 24 مرداد ماه با حضور رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه و دبیر ستاد عالی هماهنگی مسابقات قرآنی کشور، مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران، فرماندار و امام‌جمعه آمل و جمعی از مسئولان استانی و شهری در امام‌زاده ابراهیم(ع) شهرستان آمل برگزار شد.

آیت‌الله محمدباقر محمدی لائینی، نماینده ولی‌فقیه در مازندران در این مراسم با ارائه این مطلب که هرکسی برای قرآن زحمت می‌کشد دِین خود را ادا کرده است، گفت: در کشور اولین شهید قرآن یک روحانی بنام احمد انصاری اصل بوده که در سال 52 با بالاترین حفظ قرآن رتبه اول را کسب کرد و اکنون مزارش به همراه هشت شهید در بلندی‌های پاوه قرار دارد.

وی افزود: در حالیکه بعد انقلاب با توجه به فعالیت‌های قرآنی رشد بسیار خوبی حاصل شده است، اما هنوز هم در امر قرآن کارهایی انجام نشده است و ترک فعل‌ها زیاد داریم.

نماینده ولی‌فقیه در مازندران  افزود: شأن جایگاه قرآنی با وجود حوزه‌های قرآنی در استان مناسب نیست و هنوز فاصله زیادی با بیانات مقام معظم رهبری بر تربیت 10 میلیون قرآن کریم داریم.

آیت‌الله لائینی با بیان اینکه هیئت‌های قرآنی بسیار کمتر از هیئت‌های مذهبی در استان وجود دارد، گفت: توجه ما به قرآن عادلانه نیست و این دو یادگار را هم‌تِراز باید جلو برد.

نماینده ولی‌فقیه در مازندران با اشاره به وضعیت شهرستان آمل در امر برنامه‌های قرآنی تصریح کرد: از این شهر نسبت به سایر شهرهای مازندران با وجود بزرگان دینی انتظار ویژه‌ای داریم. از نظر اجرای برنامه‌های قرآنی و هم سبک و سیاق قرآنی انتظار بیشتری از آمل می‌رود و انتظار داریم سبک زندگی قرآنی خیلی برجسته‌تر از سایر شهرهای استان باشد؛ فرهیختگی، بالندگی و فرزانگی در این شهرستان موج می‌زند.

نماینده ولی‌فقیه در مازندران با بیان اینکه وقتی سر بریده سیدالشهدا(ع) بر سر نیزه قرآن می‌خواند، این مهم نشان از  اهمیت این کتاب آسمانی دارد، افزود: اهمیت قرائت قرآن در همه اوقات، روز، ماه و سال باید در نظر گرفته شود.

در پایان این آیین از برترین‌های این دوره از مسابقات تجلیل به‌عمل آمد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha