کد خبر: 4068597
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۵

چهارمین جشنواره ملی «عکس ایثار» برگزار می‌شود

چهارمین جشنواره ملی «عکس ایثار» با بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود در جامعه هنری و متعهد کشور و توانمندی‌های موجود در هنرمندان دغدغه‌مند در زمینه فرهنگ ایثار، برگزار می‌شود.

محمدرضا احمدی، معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران در گفت‌وگو با ایکنا از مازندران گفت: چهارمین جشنواره ملی «عکس ایثار» به دبیری دکتر سید مرتضی حسینی، مدیرکل امور هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور برگزار خواهد شد.

وی افزود: «توسعه، تعمیق، تکثیر و تداوم فرهنگ ایثار»، «تحکیم ارتباطات و مبادلات فرهنگی با موضوع ایثار و شهادت و ایثار اجتماعی در کشور»، «شناسایی و حمایت از استعدادهای جوان»، «تعمیم ارزش‌های والای ایثار و تجلی سیره شهدا» و «ترویج همدلی در جامعه جهت حمایت از یکدیگر و کاهش معضلات» از اهداف برگزاری این جشنواره است.

احمدی ادامه داد: علاقه‌مندان می‌توانند تا 31 تیرماه پس از نام‌نویسی، آثار خود را در دو بخش «تک عکس» یا «مجموعه عکس» در قالب‌های «امید به آینده»، «کودک و نوجوان»، «ارزش‌های اخلاقی و انسانی»، «عفاف، حجاب و نماز»، «شهدا و خانواده معظم شاهد و ایثارگر»، «شهدای مدافع حرم شهید حاج قاسم سلیمانی»، «مفاهیم عاشورا»، «افزایش امنیت ملی»، «حافظان فرهنگ و تمدن اسلامی»، «ارتقاء اخلاق عمومی و شهروندی»، «ارتقاء سطح فرهنگ عمومی جامعه»، «زنان عاشورایی»، «افزایش تاب‌آوری اجتماعی»، «سبک زندگی ایثارگرانه»، «کمک‌های مومنانه»، «مدافعان حوزه سلامت و امنیت» و «اربعین حسینی» به پست الکترونیکی c.p.isaar@gmail.com ارسال کنند.

وی تصریح کرد: در بخش «تک عکس» به «نفر اول لوح افتخار، تندیس جشنواره و مبلغ 60 میلیون ریال»، «نفر دوم لوح افتخار، تندیس جشنواره و مبلغ  50 میلیون ریال»، «نفر سوم لوح افتخار، تندیس جشنواره و مبلغ 40 میلیون ریال» و «تقدیر ویژه هیئت داوران هم برای دو تک عکس به مبلغ 20 میلیون ریال» تعلق خواهد گرفت.

معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران بیان کرد: آثار راه‌یافته به نمایشگاه «به جز عکاسان دریافت‌کننده جوایز» در بخش «تک عکس» مبلغ سه میلیون ریال و در بخش «مجموعه عکس» مبلغ پنج میلیون ریال حق‌التصویر و گواهی شرکت در این جشنواره را دریافت خواهند کرد.

وی در پایان اظهار کرد: در بخش «مجموعه عکس» هم به «نفر اول لوح افتخار، تندیس جشنواره و مبلغ 80 میلیون ریال»، «نفر دوم لوح افتخار، تندیس جشنواره و مبلغ 60 میلیون ریال»، «نفر سوم لوح افتخار، تندیس جشنواره و مبلغ 50 میلیون ریال» و «تقدیر ویژه هیئت داوران برای دو مجموعه عکس مبلغ 30 میلیون ریال» اهدا خواهد شد. جایزه ویژه عکس منتخب از نگاه دبیر جشنواره هم لوح افتخار، تندیس جشنواره و مبلغ 50 میلیون ریال است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :