کد خبر: 4067996
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۴

برگزاری نشست هم‌اندیشی گرامیداشت مفاخر مازندران در جهاددانشگاهی

نشست هم‌اندیشی مدیر حوزه‌های علمیه مازندران با رئیس جهاددانشگاهی استان با موضوع گرامی‌داشت مفاخر مازندران برگزار شد.

نشست هم‌اندیشی گرامیداشت مفاخر مازندران در جهاددانشگاهیبه گزارش خبرگزاری ایکنا از مازندران، نشست هم‌اندیشی مدیر حوزه‌های علمیه مازندران با رئیس و معاونان جهاددانشگاهی استان با موضوع گرامیداشت مفاخر مازندران، روز گذشته، دهم تیر در جهاددانشگاهی مازندران برگزار شد.

در این نشست، حجت‌‌الاسلام جواد فلاح، مدیر حوزه‌های علمیه مازندران با اشاره به حضور پر رنگ مفاخر در استان مازندران گفت: 93 درصد از مفاخر استان مازندران از روحانیون هستند.

وی با بیان اینکه بعد از قم دومین شهری که حکم تشیع بر آن جاری شد، شهر ساری است، افزود: استان مازندران مفاخر بسیاری دارد و متأسفانه نتوانستیم این مفاخر را به جامعه معرفی کنیم.

نقش حوزویان در پاسخ به شبهات دینی 

در ادامه محمدرضا شافعیان، رئیس جهاددانشگاهی مازندران، گفت: نباید شخصیت‌ها و علمای دینی که موجب فخر استان هستند به بوته فراموشی سپرده شود.

وی با بیان اینکه خبرگزاری ایسنا و ایکنا برای بزرگداشت مفاخر استان مازندران، پای‌کار هستند، افزود: امروز بازار در زمینه مکاسب و مباحث حلال و حرام نیازمند آموزش است و نباید در این حوزه کوتاهی کنیم.

شافعیان نقش روحانیون را در دانشگاه کمرنگ دانست و ادامه داد: انتظار است تا حوزویان نقش خود را در پاسخ به شبهات دینی در دانشگاه به خوبی ایفا کنند و ما شاهد رفتارهای دوگانه در داخل و خارج از دانشگاه از سوی دانشجو نباشیم.

در ادامه ساداتی، معاون آموزشی جهاددانشگاهی، گفت: جهاددانشگاهی مازندران علاوه بر مرکز علمی کاربردی بابل، با داشتن شش مرکز کوتاه مدت از شرق تا غرب مازندران نقش مهمی در توسعه آموزش‌های مهارتی، در استان دارد.

وی با بیان اینکه آموزش‌های جهاددانشگاهی، منجر به اشتغال‌زایی خواهد شد، افزود: امیدواریم پیرو تفاهم‌نامه با حوزه علمیه استان، بتوانیم به انعقاد قراردادهای اجرایی برسیم.

ساداتی با بیان اینکه جهاددانشگاهی، مجری آموزش کارکنان دولت است،  تصریح کرد: یکی از خدمات این نهاد، بانک خون بندناف رویان است که نمایندگی آن در استان فعال است.

ظرفیت جهاددانشگاهی در چاپ پایان‌نامه‌های طلاب 

در ادامه سیده‌زینب تقوی، معاون فرهنگی جهاددانشگاهی مازندران، گفت: مسابقات ملی مناظرات دانشجویی که در آذرماه سال گذشته برگزار شد و متأسفانه هیچ گروهی از حوزه علمیه در این مسابقات مناظرات دانشجویی حضور نیافت.

وی برگزاری مسابقات ملی کتاب سه دقیقه‌ای را از دیگر برنامه‌ای فرهنگی جهاددانشگاهی در سطح استان و کشور دانست و افزود: انتشارات جهاددانشگاهی ظرفیتی مناسب برای چاپ کتاب‌های دانشگاهی و حوزوی است و می‌توانیم پایان‌نامه‌های طلاب و حوزه علمیه را پس از تأیید داوران به چاپ برسانیم.

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی مازندران گفت: دانشگاه علمی کاربردی ظرفیتی خوبی است تا حوزوی‌ها هم به فراگیری دروس دانشگاهی در رشته‌های تربیت مربی قرآن کریم و حقوق بپردازیم.

در این نشست مهرداد محمدی، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان مازندران حضور داشت و ظرفیت‌های جهاددانشگاهی را در راستای همکاری های فرهنگی و پژوهشی مفید دانست.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :