کد خبر: 3954176
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۶
مدیرکل کمیته امداد مازندران با اشاره به اختصاص ۲۰۶ میلیارد تومان اعتبار برای توانمندسازی مددجویان استان در سال جاری، گفت: تسهیلات اشتغال پس از شناسایی، استعداد سنجی و با بررسی‌های لازم به مددجویان در راستای خودکفایی آن‌ها پرداخت می‌شود.

تخصیص ۲۰۶ میلیارد تومانی اعتبار در اجرای توانمندسازی مددجویان مازندرانیبه گزارش ایکنا از مازندران، کوروش نوذری، رئیس دانشگاه مازندران، صبح امروز، ۲۷ بهمن ماه با حجت‌الاسلام بشیر عالیشاه، مدیرکل کمیته امداد مازندران دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این نشست حجت‌الاسلام عالیشاه، ضمن بیان خدمات کمیته امداد به نیازمندان، اظهار کرد: برنامه‌ریزی مناسب برای خدمت‌رسانی مطلوب به نیازمندان انجام می‌شود و در بخش‌های مسکن، درمان، معیشت، فرهنگی، اکرام ایتام اقدامات مطلوبی انجام گرفته است.

وی با بیان اینکه ۸۳ هزار خانوار در استان تحت حمایت این نهاد قرار دارند و از خدمات در بخش‌های گوناگون بهره‌مند هستند، افزود: ۷۱ درصد کمک‌های کمیته امداد مردمی و ۲۹ درصد آن کمک دولتی است و در تلاشیم تا هم‌افزایی لازم با دیگر دستگاه‌ها و نهاد‌ها انجام شود.

مدیرکل کمیته امداد مازندران با اشاره به اختصاص ۲۰۶ میلیارد تومان اعتبار برای توانمندسازی مددجویان، تصریح کرد: تسهیلات اشتغال پس از شناسایی، استعداد سنجی و با بررسی‌های لازم به مددجویان در راستای خودکفایی آن‌ها پرداخت می‌شود.

وی افزود: تاکنون ۹۵ درصد اعتبار اشتغال جذب شد و همه طرح‌های اشتغال به منظور پایدارسازی مورد نظارت قرار می‌گیرد و مراکز نیکوکاری اشتغال و کارآفرینی هم در استان ایجاد شد.

عالیشاه با بیان اینکه باید از ظرفیت دانشگاه و دانشجویان در خدمت رسانی به نیازمندان استفاده کنیم، اظهار کرد: ۸ هزار و ۵۰۰ دانش‌آموز و یک هزار و ۶۰۰ دانشجو در استان تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند و از خدمات فرهنگی این نهاد بهره‌مند هستند.

وی با بیان اینکه مازندران تنها استانی است که با کمک خیران توانست تبلت دانش آموزان تحت حمایت را تامین کند، افزود: کلنگ احداث هزار واحد مسکن مددجویی به زمین زده شد و با کمک و همدلی یکدیگر این تعداد مددجو صاحب خانه می‌شوند.

عالیشاه با تأکید بر اینکه در خدمت رسانی به محرومان تکریم، حفظ شأن و کرامت نیازمندان مهمترین نکته است، گفت: ۳۲۰ مرکز نیکوکاری در استان ایجاد شد و این مراکز، آمایش محله را انجام می‌دهند و بر اساس شناسایی ظرفیت‌های محلات، مشکلات مددجویان را با استفاده ظرفیت همان محله برطرف می‌کنند.

مدیرکل کمیته امداد مازندران با بیان اینکه با کمک خیران جهیزیه نوعروسان تهیه و به آن‌ها اهدا شد، بیان کرد: با تعامل، وحدت، همدلی و دست به دست یکدیگر، می‌توان بهترین خدمات را به نیازمندان ارائه کرد.

وی به پرداخت مستمری به مددجویان اشاره و افزود: مددجویان یک نفره ۷۳ هزار تومان، دونفره ۸۳ هزار تومان، سه نفره ۹۷ هزار تومان، چهارنفره ۱۱۳ هزار تومان، پنج نفره و پنج نفره به بالا با کمک دولت ۵۶۰ هزار تومان مستمری دریافت می‌کنند.

در ادامه کوروش نوذری، رئیس دانشگاه مازندران، گفت: ۱۴ هزار دانشجو در مقاطع مختلف در دانشگاه مازندران تحصیل می‌کنند و راهبری کلی امور آموزش عالی در استان، به عهده دانشگاه مازندران است.

رئیس دانشگاه مازندران با تقدیر از خدماتی که کمیته امداد استان به مددجویان ارائه می‌دهد تصریح کرد: باید از تمام ظرفیت موجود در استان به نفع محرومان استفاده کرد.

وی در پایان افزود: دانشگاه مازندران آمادگی همکاری لازم در راستای خدمت‌رسانی مطلوب به نیازمندان و محرومان، با کمیته امداد استان را دارد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: