کد خبر: 3902249
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۵
استاندار مازندران گفت: مشارکت مردم و تشکل‌های مردم نهاد یک فرصت بزرگ برای اجتماعی کردن مبارزه با اعتیاد است.

تشکل‌های مردم‌نهاد فرصتی در اجتماعی کردن مبارزه با اعتیادبه گزارش ایکنا از مازندران احمد حسین زادگان امروز 11  در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، با بیان اینکه نباید به دلیل محدودیت‌هایی که کرونا ایجاد کرده مسایل اجتماعی فراموش شود، گفت: تصمیم گرفته شد، فعالیت مراکز نگهداری معتادان در مراکز ماده ۱۵ و ۱۶ و فعالیت انجمن‌های معتادان در حال بهبودی (na) با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی آغاز شود. ‎

وی افزود: با توجه به موضوع کرونا، مقرر شد؛ کمیته‌ای متشکل از دستگاه‌های متولی در باره نحوه جمع آوری معتادان به صورت کاملا بهداشتی برنامه‌ریزی لازم را انجام دهند.

رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، گفت: یکی از گفتمان‌های مهم اجتماعی، مبارزه با اعتیاد است و نباید به دلیل محدودیت‌های کرونایی فراموش شود.

استاندار اظهار کرد: به مناسبت هفته جهانی مبارزه با مواد مخدر که از هفته نخست تیرماه آغاز می‌شود، می‌بایست با توجه به محدودیت‌های موجود، از ظرفیت فضای مجازی، رسانه هاز صدا و سیما و دستگاه‌های تبلیغی و فرهنگی بهره‌گیری درست صورت گیرد و آگاهی‌بخشی اجتماعی در اولویت این برنامه‌ها قرار گیرد.

حسین زادگان، با تأکید بر ارائه برنامه جامع توسط دستگاه‌های مسئول در راستای مبارزه با مواد مخدر گفت: با کمک شهرداری‌ها نصب دوربین‌های پایش تصویری عملیاتی گردد.

وی، افزود: در همین راستا محتوای بیلبورد‌های شهری می‌بایست با گفتمان‌های مهم اجتماعی متناسب باشد.

استاندار بر بهره گیری از توانمندی و ظرفیت سمن‌ها و تشکل‌های مردم نهاد فعال و کیفی در اجرای طرح یاریگران زندگی، گفت: مشارکت مردم و تشکل‌های مردم نهاد یک فرصت بزرگ برای اجتماعی کردن مبارزه با اعتیاد است.

رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بر آسیب شناسی مسایل مبارزه با مواد مخدر و هدف قرار دادن اولویت‌ها تاکید کرد و ابراز داشت: کمیته‌های ذیل شورا با انجام کار تخصصی برای تحقق این مهم، تولید ایده و فکر کند.

در ادامه احمد مظفری، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان نیز در این جلسه از رشد ۱۳ درصدی کشفیات انواع مواد مخدر در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ خبر داد و با بیان این که در سال گذشته بالغ بر 4 میلیون و ۲۷۴ کیلو کشفیات صورت گرفته است، اظهار داشت: در ۲ ماهه نخست امسال نیز بالغ بر ۵۷۱ کیلو کشفیات انواع مواد مخدر دراستان صورت گرفته است.

لازم به ذکر است؛ در این جلسه روسای کمیته‌های مشارکت‌های مردمی، کمیته حقوقی، کمیته مقابله و کمیته پیشگیری از اعتیاد به ارایه گزارش اقدامات و برنامه‌های خود پرداختند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: