شکوه مهر به توان علت

شکوه مهر به توان علت

معلولان در هر کشور، جزيی از جامعه محسوب می‌شوند و در واقع فرزندان، خواهران،‌ برادران و پدر و مادران ما هستند كه دچار نقص جسماني يا ذهني شده‌اند. معلول ذهنی، به افرادی اطلاق می‌شود که بر اثر ایجاد نارسائی و نقص در کنش مغز دچار حدی از کم‌توانی ذهنی شده‌اند. در نتیجه قادر به انجام امور شخصی و تکالیف اجتماعی خود در مقایسه با همسالان و افراد مشابه خود نیستند. در هر كشور تدابيری برای اين امر انديشيده شده است و نگهداري و مراقبت از افراد معلول، وظيفه هر جامعه است، اما وظيفه‌‌‌‌‌‌‌ای بس مشكل كه گاهي از عهده افراد عادی خارج است. كار كردن و امرار معاش معلولان نيز از مشكلات آنان است، این تصاویر مربوط به یکی از موسسات نگهداری از افراد معلول جسمی و ذهنی، موسسه خیریه «بوستان شکوه مهر» در مشهد است که از افراد بین سنین ۳ تا ۶۰ سال نگهداری می‌کنند.
امدادرسانی بسیج و سپاه به مردم سیل زده اهواز

امدادرسانی بسیج و سپاه به مردم سیل زده اهواز

در پی بارش‌های روز یکشنبه ۹ آذرماه، برخی از مناطق و محلات شهر اهواز دچار آبگرفتگی شدند و فاضلاب به خانه‌های مردم سرریز شد. با گذشت چند روز، عملیات تخلیه آب و پاکسازی واحدهای مسکونی با تلاش امدادگران بسیج و سپاه در این مناطق همچنان ادامه دارد.
مسابقات قرآن کارکنان پایور و خانواد‌ه‌های ودجا

مسابقات قرآن کارکنان پایور و خانواد‌ه‌های ودجا

مسابقات «برخط» حفظ و قرائت قرآن کارکنان پایور و خانواد‌ه‌های وزارت دفاع در بخش پسران، امروز جمعه ۱۴ آذرماه در شرکت صاایران برگزار شد.
فرش قرمز کرکره‌های نیمه پایین برای کرونا

فرش قرمز کرکره‌های نیمه پایین برای کرونا

ستاد ملی مقابله با کرونا در پی اوج‌گیری موج سوم شیوع بیماری کرونا، از ابتدای آذرماه فعالیت بخشی از واحدهای صنفی در شهرهای قرمز را ممنوع اعلام کرد. علی‌رغم شرایط بحرانی افزایش مرگ و میر هموطنانمان و گوشزد عواقب نادیده گرفتن این الزام قانونی، اندک اصنافی متخلف از میان۳۱۰ هزار واحد صنفی خدمات دهنده پایتخت، بی‌تفاوت به ضرورت‌های زندگی اجتماعی و مصالح ملی، با استفاده از ترفندهای مختلف، کرکره و درب مغازه‌های خود را نیمه بسته گذاشته و به تجارت خود ادامه می‌دهند و اینچنین از خودگذشتگی همکاران دیگر خود و زحمات مدافعان سلامت را مخدوش و کم کارآمد می‌کنند.
بیستمین دوره مسابقات قرآن بانوان شاغل و خانواده‌های ارتش

بیستمین دوره مسابقات قرآن بانوان شاغل و خانواده‌های ارتش

مرحله سراسری بیستمین دوره مسابقات قرآن بانوان شاغل و خانواده‌های ارتش از امروز، 12 آذرماه به مدت چهار روز به صورت مجازی در حال برگزاری است.
باغ پرندگان قم در یک نگاه

باغ پرندگان قم در یک نگاه

باغ ۶ هکتاری پرندگان قم دومین باغ وسیع کشور است. در مرحله نخست ۲۰۰ گونه پرنده و جانوری در این باغ در معرض دید عموم گذاشته خواهد شد که این گونه‌ها شامل پرنده‌های آب‌چر، طوطی‌سانان و… که شامل پنج هزار پرنده است. این فضا که جانمایی آن از سال ۱۳۹۵ شروع شد. توپوگرافی و طراحی ویژه این باغ در دره‌ای به نام «دره باد» به مساحت ۱۲ هکتار به ما اجازه می‌دهد که طبیعتی زیبا را در این نقطه به نظاره بنشینیم. این زیبایی‌ها البته با کاشت گونه‌های طبیعی، ساخت آب‌نما و المان‌های پرندگان صد چندان شده. باغی که طراحی آن می‌تواند برای پرندگانی که به‌صورت طبیعی نیز در این منطقه زندگی می‌کنند جذابیت‌های لازم را داشته تا این مکان را برای زیستگاه دائمی خود انتخاب کنند و حضورشان به جذابیت این باغ بیفزاید.
مسجد «الکُتبیه» مراکش، شکوه معماری اسلامی

مسجد «الکُتبیه» مراکش، شکوه معماری اسلامی

مسجد «الکُتبیه» از مهم‌ترین مساجد کشور آفریقایی «مغرب» است که در مرکز شهر «مراکش» معروف به «شهر سرخ» واقع شده‌ است، این مسجد در زمان حکومت موحدین و به دستور «خلیفه عبدالمؤمن بن علی الکومی» در سال ۱۱۵۸ میلادی بنا شده و در نمازخانه مستطیلی شکل آن، 17 طاق گنبدی به شکل عمودی رو به قبله به‌طور منظم در کنار هم مشاهده می‌شود. منبر این مسجد که از شاهکارهای هنر نجاری اسلامی است در قرن ۱۲میلادی در شهر «کوردوبا» اسپانیا ساخته شده است.
تردد ممنوع!

تردد ممنوع!

افزایش رکوردشکن آمار فوتی‌های موج جدید کرونا در یک ماه اخیر، موجب اعمال محدودیت‌های سختگیرانه جدیدی از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا شد. یکی از این تدابیر، منع تردد درون شهری وسائط نقلیه از ساعت ۲۱ تا ۴صبح بود که از اول آذرماه به مدت ۲ هفته به اجرا گذاشته شد. علی رغم اعمال جریمه سنگین برای خودروهای متخلف و نقش غیرقابل کتمان این ترافیک شبانه بر افزایش ابتلا و فوت بیماری کرونا، هستند شهروندانی که بی تفاوت به وجوه اخلاقی و انسانی این مقررات، شب‌ها سوار بر مرکب خودبینی، منفعت طلبی و بی تفاوتی به حق الناس، در معابر گسترش و اطاله این بحران نادر، جولان می‌دهند و بر خسارات مادی و انسانی این فاجعه، هر شب اضافه می‌کنند.
بارش اولین برف پاییزی در شهرستان اهر

بارش اولین برف پاییزی در شهرستان اهر

بارش برف پاییزی در شهرستان اهر باعث شادی و خوشحالی مردم و کشاورزان و صد چندان شدن لطافت پاییزی در این روزهای کرونایی در این شهرستان شد.
درمان بیماری‌های چشمی در روزهای کرونایی

درمان بیماری‌های چشمی در روزهای کرونایی

با توجه به شیوع اپیدمی کرونا و توصیه به مردم برای حداقل حضور در اماکن عمومی، در عین حال نباید فراموش کرد بیماری‌هایی هستند که در صورت جدی گرفته نشدن و تعویق درمان آن ممکن است آسیب جدی به بیمار وارد کند. از جمله این بیماری‌ها برخی آسیب‌های چشمی و قرنیه است که بیمارستان طرفه به عنوان مرکز تخصصی جراحی چشم حتی در روزهای کرونایی در حال خدمت رسانی به بیماران است.
1