کد خبر: 4222144
تاریخ انتشار : ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۰:۱۸

تحقق ۱۷۰ درصدی عملکرد زکات در شهرستان آمل

رئیس کمیته امداد امام(ره) آمل، از تحقق  عملکرد ۱۷۰ درصدی زکات در سال ۱۴۰۲ در این شهرستان خبر داد و گفت: میزان زکات جمع‌آوری شده از مودیان آملی در سال گذشته بیش از 10 میلیارد و 900 میلیون تومان است که 59 درصد آن مربوط به زکات فطریه و کفاره‌های  اعطایی است.

فریبرز نیکوکار، رئیس کمیته امداد امام(ره) آمل،به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد امام (ره) مازندران، فریبرز نیکوکار، رئیس کمیته امداد امام(ره) آمل، از تحقق عملکرد ۱۷۰ درصدی زکات در سال ۱۴۰۲ در این شهرستان خبر داد و گفت: میزان زکات جمع‌آوری شده از مؤدیان آملی در سال گذشته بیش از 10 میلیارد و 900 میلیون تومان است که 59 درصد آن مربوط به زکات فطریه و کفاره‌های  اعطایی است.
 
وی با اشاره به موارد مصرف زکات افزود: همه این عملکرد مربوط به حوزه امور محرومان و نیازمندان است که شامل کمک معیشتی، سبد کالا، احداث و تعمیر مسکن، تأمین جهیزیه، هزینه سفرهای زیارتی، هزینه‌های درمانی، هزینه‌های دانش‌آموزی و... است. 
 
نیکوکار تصریح کرد: قریب به هفت هزار خانوار در شهرستان آمل از خدمات معیشتی، حمایتی، اجتماعی و فرهنگی کمیته امداد امام خمینی (ره) بهره‌مند هستند.
 
وی خاطرنشان کرد: ۸۹درصد کمک‌های فوق توسط خیران و شورای زکات شهر و روستاهای آمل به طور مستقیم به مددجویان امداد و نیازمندان تحویل شده است. 
انتهای پیام
captcha