کد خبر: 4221650
تاریخ انتشار : ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۴۸

فراخوان بخش شعر جشنواره طنز «چلچلی» مازندران اعلام شد

دبیر بخش شعر نخستین جشنواره طنز «چلچلی» مازندران گفت: در راستای فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص ایجاد روحیه نشاط، امید، وفاق و همدلی، مؤسسه فرهنگی و هنری هدهد با همکاری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن‌های ادبی استان مازندران، جشنواره منطقه‌ای شعر طنز را با حضور شاعران در شهرستان محمودآباد برگزار می‌کند.

عقیل زروک، دبیر بخش شعر نخستین جشنواره طنز «چلچلی» مازندرانعقیل زروک، دبیر بخش شعر نخستین جشنواره طنز «چلچلی» مازندران در گفت‌وگو با ایکنا از مازندران گفت: در راستای فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص ایجاد روحیه نشاط، امید، وفاق و همدلی، مؤسسه فرهنگی و هنری هدهد با همکاری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن‌های ادبی استان مازندران، جشنواره منطقه‌ای شعر طنز را با حضور شاعران در شهرستان محمودآباد برگزار می‌کند.

وی افزود: قطعاً زبان شعر آن هم در قالب طنز، مخاطب بیشتری خواهد داشت و تأثیر بسزایی در طراوت جامعه ایجاد خواهد کرد، لیکن می‌تواند هدفمندتر بوده، هنرمندان و مردم  را بیش از پیش به وفاق و همدلی نزدیک کند.

زروک تصریح کرد: شاعران علاقه‌مند به شرکت در این جشنواره، می‌توانند آثار خود را در تمامی قالب‌ها، در دو بخش شعر فارسی و بومی مازندرانی، با موضوع‌های اجتماعی، اقتصادی، شهروندی، فضای مجازی، جمعیت، جوانی، فرزندآوری، معیشت، رفاه خانوادگی و همچنین نشاط اجتماعی و امید به آینده به دبیرخانه جشنواره شعر طنز ارسال کنند.
دبیر بخش شعر نخستین جشنواره طنز «چلچلی» مازندران با اشاره به شرایط عمومی ارسال آثار به جشنواره گفت: هر شاعر می‌تواند حداکثر دو اثر را به دبیرخانه جشنواره ارسال کند، تمامی آثار باید در قالب Word با فونت  Bnazanin  و اندازه قلم 14 همراه با Pdf به دبیرخانه جشنواره ارسال شود، شرکت‌کنندگان باید نام و نام خانوادگی، کد ملی، سال تولد، نام استان، شهر و تلفن تماس خود را در انتهای شعر بنویسند.

وی اظهار کرد: آثاری که در جشنواره‌های دیگر جایزه دریافت کرده‌اند و یا در قالب کتاب، نشریات مختلف و فضای مجازی منتشر شده باشند، حق شرکت در جشنواره را ندارند و از داوری کنار گذاشته خواهند شد، برگزارکنندگان حق دارند با رعایت حقوق معنوی از آثار پذیرفته شده در چاپ کتاب یا نشریه استفاده کنند.
 
زروک با بیان اینکه ارسال اثر به معنای پذیرش تمامی مقررات این جشنواره است، گفت: در این جشنواره شرط سنی لحاظ نشده است، اما در صورت صلاحدید و تشخیص داوران، احتمال اضافه شدن برگزیدگان، آن هم در سنین پایین‌تر وجود دارد و شاعران بومی باید فایل صوتی دو اثر ارسالی را به همراه نسخه‌های Word و Pdf ارسال کنند.

دبیر بخش شعر نخستین جشنواره طنز «چلچلی» مازندران با اشاره به اینکه مهلت ارسال آثار تا پایان روز 31 مردادماه سال جاری است، ادامه داد: علاقه‌مندان به شرکت در این جشنواره می‌توانند آثار خود را به شماره‌های فضای مجازی 09367063041 و 09330407770  به آدرس کانال ایتا  TANZVAREH@  و یا به آدرس دبیرخانه مرکزی جشنواره  واقع  بلوار امام خمینی(ره)، آفتاب 36، بعد از میدان حر، مجتمع آموزشی زندگی ارسال کنند.
 
زروک با بیان اینکه 23 شهریورماه امسال زمان برگزاری جشنواره است و 28 شهریورماه شاهد برپایی آیین اختتامیه جشنواره خواهیم بود، گفت: علاقه‌مندان به شرکت در این جشنواره جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره 09116323239  تماس بگیرند.
انتهای پیام
captcha