مرکز نیکوکاری حضرت ام‌البنین(س) روستای چمازتپه افتتاح شد
کد خبر: 4219269
تاریخ انتشار : ۱۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۲۸

مرکز نیکوکاری حضرت ام‌البنین(س) روستای چمازتپه افتتاح شد

مرکز نیکوکاری حضرت ام.البنین(س) روستای چمازتپه شهرستان میاندورود با حضور مدیرکل کمیته امداد استان مازندران افتتاح شد.

میثم معافی، مدیر کل کمیته امداد امام(ره) استان مازندرانبه گزارش ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد امام(ره) مازندران، مرکز نیکوکاری حضرت ام‌البنین(س) روستای چمازتپه شهرستان میاندورود با حضور مدیرکل کمیته امداد امام (ره) استان مازندران افتتاح شد.

میثم معافی، مدیرکل کمیته امداد امام(ره) استان مازندران در آیین افتتاح این مرکز نیکوکاری گفت: راهبرد کمیته امداد امام(ره) توسعه شبکه خیر و نیکوکاری محل محور به ویژه در روستاهای استان است.

وی با اشاره به شکل‌گیری شبکه‌های خیر و احسان روستایی در سراسر استان افزود: در استان ۹۳ مرکز نیکوکاری در روستاها در حال فعالیت است و مرکز نیکوکاری حضرت ام‌البنین(س)، نهمین مرکز نیکوکاری در این منطقه است که ویژگی مهم آن بانو محور بودن است و بانوان در شکل‌گیری و هدایت  این مرکز نقش مهمی ایفا می‌کنند.

معافی تصریح کرد: فعال‌سازی لایه بانوان می‌تواند سرعت خدمت‌رسانی را افزایش دهد و موجب فعال‌سازی لایه‌های مختلف جامعه شود.

مدیرکل کمیته امداد امام(ره) مازندران با بیان اینکه ۳۸۸ مرکز نیکوکاری فعال در سراسر استان در حوزه‌ها و بخش‌های اشتغال، درمان، مهارتی، فرهنگی، مسکن و ... به  مددجویان کمیته امداد و نیازمندان خدمات ارائه می‌دهند، اظهار کرد: با توجه به ظرفیت بالای میاندورود مجمع خیرین شهرستان با حضور فعالان حوزه خیر و احسان محلات، امام جمعه، فرماندار و کمیته امداد در حال شکل‌گیری است.  

وی اظهار کرد: محله ها  و روستاهایی که رسماً ثبت شده‌اند فعالیت مراکز نیکوکاری خود را آغاز کنند و وصل به شبکه احسان و نیکوکاری کمیته امداد شوند؛ به صورت ویژه هم افزایی‌ها، ظرفیت‌ها و اعتبارات کمیته امداد با این شبکه‌ها هماهنگ خواهد شد.

در ادامه نجف‌زاده، سرپرست کمیته امداد امام(ره) میاندورود نیز گفت: با همت مرکز نیکوکاری امام حسین(ع) روستای محمد آباد شهرستان میاندورود ۲۰۰ سبد کالا هر سبد به ارزش یک میلیون تومان توزیع شد.

وی افزود: ۱۵۰ میلیون تومان لوازم ضروری زندگی نیز در بین مددجویان و نیازمندان منطقه توزیع شد.

انتهای پیام
captcha