برگزاری دوره‌های آموزش خانواده برای ۱۸۶۰ مددجوی کمیته امداد آمل
کد خبر: 4218534
تاریخ انتشار : ۰۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۳:۲۰

برگزاری دوره‌های آموزش خانواده برای ۱۸۶۰ مددجوی کمیته امداد آمل

سرپرست کمیته امداد امام(ره) شهرستان آمل گفت: ارائه خدمات فرهنگی به افراد و خانواده‌های نیازمند و انجام فعالیت‌های فرهنگی و آموزشی از برنامه‌های این نهاد است و بر همین اساس در سال گذشته ۱۸۶۰ نفر از مددجویان آملی از این خدمات بهره‌مند شدند.

فریبرز نیکوکار، سرپرست کمیته امداد امام(ره) آمل،به گزارش ایکنا از مازندران، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد امام(ره) مازندران، فریبرز نیکوکار، سرپرست کمیته امداد امام(ره) شهرستان آمل، با اشاره به اینکه در این شهرستان نزدیک به هفت هزار خانوار تحت حمایت قرار دارند، گفت: ارائه خدمات فرهنگی به افراد و خانواده‌های نیازمند و انجام فعالیت‌های فرهنگی و آموزشی از برنامه‌های این نهاد است و بر همین اساس در سال گذشته ۱۸۶۰ نفر از مددجویان آملی از این خدمات بهره‌مند شدند.

وی افزود: هدف از برگزاری این دوره‌های آموزشی، تلاش در جهت «اصلاح سبک زندگی و اندیشه در جامعه هدف»، «تقویت ایمان و اعتقاد به مبانی اسلام»، «تحکیم و بالندگی نهاد خانواده»، «تقویت احساس کرامت اجتماعی» و «برانگیختن عزت نفس» مددجویان امداد  است.

نیکوکار تصریح کرد: برای ۷۷ نفر از همسران جوان تحت حمایت این نهاد، «آموزش‌های خاص زوج‌های جوان» اجرا و جشن ازدواج مددجویی و توزیع جهیزیه نیز در دهه کرامت برگزار شد.

سرپرست کمیته امداد آمل با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزشی برای همسران جوان تحت حمایت این نهاد در شهرستان، خاطرنشان کرد: «افزایش سطح شناخت زوجین نسبت به زندگی مشترک»، «کسب آگاهی لازم در خصوص حقوق و تکالیف متقابل زوجین از منظر آموزه‌های دینی»، «شناخت احکام اولیه خانواده»، «آشنایی با اصول و مهارت‌های زندگی لازمه زندگی مشترک» و... از اهداف این دوره‌های آموزشی بوده است.

انتهای پیام
captcha