تقویت ۱۱۴ پایگاه قرآنی کانون‌های مساجد مازندران در طرح «صعود» + فیلم
کد خبر: 4218335
تاریخ انتشار : ۰۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۰۸

تقویت ۱۱۴ پایگاه قرآنی کانون‌های مساجد مازندران در طرح «صعود» + فیلم

سرپرست ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد مازندران با اشاره به اجرای طرح «صعود» گفت: در استان ۱۱۴ مسجد دارای پایگاه قرآنی هستند که به‌صورت هفتگی برنامه تلاوت مجلسی و تفسیر قرآن کریم برگزار می‌کنند که قرار است در این طرح فعالیت این پایگاه‌ها را گسترده‌تر و تقویت کنیم.

حجت‌الاسلام محمد ترابیان، سرپرست ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد مازندرانحجت‌الاسلام محمد ترابیان، سرپرست ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد مازندران، پنجم خردادماه در جریان آیین رونمایی از پوستر و سایت «رویداد فرهنگی هنری صعود» در گفت‌وگو با ایکنا از مازندران اظهار کرد: از اواخر هفته جاری نام‌نویسی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد مازندران در طرح «صعود» آغاز خواهد شد.
 
وی با بیان اینکه مسجد با طراوت، محله بانشاط و تربیت نیرو برای انقلاب شعار طرح صعود است، افزود: مدیران کانون‌های مساجد به‌عنوان مجری این طرح‌ها در هفت رشته تخصصی مربی گروه سرود، موبایل‌گرافی، خبرنگاری، تدوینگری، طراحی پوستر، داستان‌نویسی و تئاتر و پنج رشته عمومی پایگاه قرآنی، کتابخوانی، سواد رسانه‌ای، مهارت‌های زندگی و کارآفرینی آموزش‌های معین شده را برگزار می‌کنند.
 
ترابیان با بیان اینکه کادرسازی مسجد از بین جوانان در این طرح‌ها انجام می‌شود، تصریح کرد: یک هزار و ۲۱۹ کانون فرهنگی و هنری در استان مازندران وجود دارد و بنا داریم در گام اول تا ۳۰۰ کانون فعال را در طرح صعود مشارکت دهیم. همچنین مرحله دوم این طرح برگزاری جشنواره است که در فصل پاییز فراخوان این جشنواره اعلام و در زمستان ۱۴۰۳ اختتامیه طرح صعود برگزار خواهد شد.
 
وی با بیان اینکه هر مسجد یک پایگاه قرآنی، یکی از آموزش‌های ستاد در طرح صعود است، افزود: ۱۱۴ مسجد استان دارای پایگاه قرآنی است که به‌صورت هفتگی برنامه تلاوت مجلسی و تفسیر قرآن کریم، برگزار می‌کنند و قرار است در این طرح پایگاه‌‌های قرآنی را گسترده‌تر و تقویت کنیم.
 
سرپرست ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد مازندران با بیان اینکه در طرح صعود، حوزه هنری استان، کانون فرهنگی هنری شهرداری‌ها، سازمان بسیج رسانه و سازمان سراج همکاری دارند، گفت: به‌زودی نشست توجیهی اجرای طرح صعود برای کانون‌های استان برگزار خواهد شد و هر یک از ۲۲ کانون‌های مساجد شهرستان‌های استان که علاقه‌مند به شرکت در این طرح باشند می‌توانند از طریق سامانه طرح نام‌نویسی کنند.
 
ترابیان با بیان اینکه در آموزش‌های تخصصی طرح صعود از ۱۳ تا ۲۰ سال را پوشش می‌دهد، ادامه داد: در نظر داریم تا با همکاری جهاددانشگاهی استان مازندران بتوانیم کلاس‌های آموزش تخصصی را برگزار و برای فراگیران گواهینامه تخصصی صادر کنیم.
 
وی با اشاره به اینکه همه اخبار این طرح با تشکیل گروه در اختیار اصحاب رسانه قرار خواهد گرفت، افزود: هر کانونی که بتواند ۲۰ نفر را وارد این طرح کند ستاد در آموزش رشته‌های عمومی و راه‌انداز‌ی کتابخانه عمومی مسجد، حمایت خواهد کرد.

 

انتهای پیام
captcha