مسئولان حوزه فرهنگ با عزم جدی به عرصه قرآنی ورود کنند
کد خبر: 4216543
تاریخ انتشار : ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۷:۳۱

مسئولان حوزه فرهنگ با عزم جدی به عرصه قرآنی ورود کنند

استاندار مازندران با تأکید بر اینکه مسئولان حوزه فرهنگ و قرآن باعزم جدی وارد عرصه قرآنی شوند، افزود: این استان در فعالیت‌های قرآنی رتبه اول کشور را دارا است. 

یوسف نوری، استاندار مازندرانبه گزارش ایکنا از مازندران، یوسف نوری، استاندار مازندران، در محفل انس با قرآن که در آب منطقه‌ای استان مازندران برگزار شد، اظهار کرد: جمهوری اسلامی بعد از حکومت امیرالمؤمنین دومین حکومت علویان را تأسیس کرد و ما شاهد درخشش علمای بزرگی از استان مازندران هستیم.

وی رفتار ارزشی ورزشکاران استان را متأثر از تربیت دینی دانست و افزود: طبق آمار حدود ۹۵۰ مؤسسه قرآنی در این استان فعالیت دارد که در یکسال گذشته حدود ۳ هزار جلسه قرآنی در استان برگزار شده است.

استاندار مازندران تصریح کرد: وجود ۴۵۰ نفر حافظ قرآن، وجود ۳۰ دارالقرآن آموزش و پرورش، فعالیت ۵ هزار مربی و معلم قرآنی، وجود ۴۰ نفر مرتل قرآنی تلویزیونی، وجود ۱۲۰ جلسه تفسیر و ... از مشخصات قرآنی استان مازندران است.

وی با تأکید بر اینکه مسئولان حوزه فرهنگ و قرآن باید با عزم جدی وارد عرصه قرآنی شوند، افزود: این استان در فعالیت‌های قرآنی رتبه اول کشور را دارا است.

نوری ضمن تبریک دهه کرامت و میلاد حضرت امام رضا (ع) گفت: وقتی انسان‌ها با قرآن مأنوس شوند، سیر استکمالی به سمت خداوند تبارک و تعالی پیدا کرده است.

وی بیان کرد: در ابیات دینی ما قرآن کریم حبل‌الله برای همه زمان‌ها معرفی شده است.

در ابتدای این محفل معنوی قاسم مقدمی، قاری بین‌المللی قرآن و سیداحمد میریان، قاری و داور بین‌المللی قرآن کریم به تلاوت قرآن پرداختند که مورد توجه و تشویق حضار قرار گرفتند.

همچنین در این مراسم گروه سرود نوای انتظار با دو عنوان «راه نجات» و «میراث یاس» با مربیگری و آهنگسازی «مطهره صفرزاده» به اجرا درآمد که مورد تمجید و تقدیر استاندار قرار گرفت.
انتهای پیام
captcha