کد خبر: 4103153
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۳
نماینده ولی فقیه در مازندران مطرح کرد:

ضرورت جهاد تبیین برای مقابله با تبلیغات سوء دشمنان

نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: اگر جهاد تبیین نباشد، دشمنان انقلاب با تبلیغات سوء جای حق و باطل و جای شهید و جلاد را عوض می‌کنند.

به گزارش ایکنا از مازندران، ششمین یادواره شهدای بانک صادرات استان مازندران با حضور آیت‌الله محمدباقر محمدی لائینی، نماینده ولی فقیه درمازندران، مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران و تنی چند از مسئولان استانی و شهری برگزار شد.

آیت‌الله محمدباقر محمدی لائینی، نماینده ولی فقیه در مازندران در این یادواره ضمن گرامیداشت هفته بسیج و ولادت باسعادت حضرت زینب کبری(س)، بر لزوم حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و اندیشه‌های شهدا و ایثارگران تأکید کرد و افزود: حضرت زینب (س) به بهترین نحو ممکن دستاوردهای قیام عاشورا را حفظ کرده و انتقال دادند.

وی در ادامه به اغتشاشات اخیر کشور اشاره کرد و افزود: روایتگری دستاوردهای دفاع مقدس و بیان ایثار رزمندگان دوران دفاع مقدس بهترین شیوه مقابله با تهاجم دشمنان انقلاب است.

آیت‌الله محمدی لائینی با بیان اینکه اگر جهاد تبیین نباشد، دشمنان انقلاب با تبلیغات سوء جای حق و باطل و جای شهید و جلاد را عوض می‌کنند، ادامه داد: حضرت زینب(س) در زمینه پرستاری و حفظ و نشر ارزش‌های قیام امام حسین(ع) نمونه تمام عیار بودند.

نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به جنایات منافقان و تجزیه‌طلب‌ها در ایران به ویژه تهران خاطرنشان کرد: ۱۷ هزار ترور کور نیز برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی انجام دادند و حال، خود را طرفدار حقوق بشر می‌دانند.

وی بر لزوم حفظ و نشر آثار و اندیشه‌های شهدا، ایثارگران، جانبازان و آزادگان تأکید کرد و افزود: گسست نسلی یعنی اینکه نسلی برای حفظ و استمرار انقلاب اسلامی از جان خود بگذرند و در برابر دشمن تا بن دندان مسلح بایستند اما نسلی بدون مرور و بازخوانی این دستاوردها با ضد انقلاب همراهی کنند.

آیت‌الله محمدی لائینی بر لزوم بازخوانی اسناد لانه جاسوسی تأکید کرد و گفت‌: باید در کتاب‌های درسی جنایت‌های آمریکا و انگلستان بازگو و تبیین شود.

نماینده ولی فقیه در مازندران با بیان اینکه فرهنگ دفاع مقدس و خاطرات رزمندگان باید به همت خانواده‌های معظم تبیین و ترویج شود، افزود: اینکه بانک صادرات برای معرفی و ادای احترام به مقام شامخ شهدای این بانک هر ساله یادواره برگزار می‌کند، اقدامی شایسته تحسین است و در کنار این مراسم‌ها باید به حفظ و نشر سیره اندیشه‌های شهدا نیز توجه شود.

وی با تأکید بر اینکه باید بازخورد یادواره‌های شهدا در بطن جامعه و محل خدمت و زندگی افراد ملموس باشد، گفت: باید گره‌گشای کار مردم باشیم چرا که این خواست شهدا است.

آیت‌الله محمدی لائینی اضافه کرد: انس با قرآن، اقامه نماز، حفظ عفاف و حجاب، حلال خواری، چشم پاکی و دست پاکی، تکریم ارباب رجوع،‌ نوع دوستی، یاد مرگ، احترام به حقوق دیگران و ... باید خروجی یادواره‌های شهدا باشد.

ششمین یادواره شهدی بانک صادرات مازندران
ششمین یادواره شهدی بانک صادرات مازندران
ششمین یادواره شهدی بانک صادرات مازندران
ششمین یادواره شهدی بانک صادرات مازندران
ششمین یادواره شهدی بانک صادرات مازندران
ششمین یادواره شهدی بانک صادرات مازندران
ششمین یادواره شهدی بانک صادرات مازندران
ششمین یادواره شهدی بانک صادرات مازندران
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha