کد خبر: 4103044
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۷

مرحله نیمه‌نهایی جشنواره تلاوت‌های مجلسی مازندران در قائمشهر برگزار می‌شود

دبیر رقابت‌های استانی هفدهمین جشنواره ملی تلاوت‌های مجلسی در مازندران از برگزاری مرحله نیمه‌نهایی این جشنواره در ۱۱ آذرماه در مصلی نماز جمعه قائمشهر خبر داد.

عیسی مدانلوعیسی مدانلو، دبیر رقابت‌های استانی هفدهمین جشنواره ملی تلاوت‌های مجلسی در مازندران،‌ در گفت‌وگو با ایکنا، گفت: در راستای شناسایی قاری برتر تلاوت‌های مجلسی استان جهت حضور در مرحله کشوری هفتدهمین جشنواره تلاوت‌های مجلسی، ‌مرحله منطقه‌ای رقابت‌های استانی هفدهمین جشنواره ملی تلاوت‌های مجلسی در ۹ منطقه از استان مازندران برگزار شد.

وی افزود: ۱۱۷ قاری برگزیده از ۲۲ شهرستان با قضاوت ۲۴ داور ممتاز استان به رقابت پرداختند که در نهایت ۱۲ نفر از قاریان ممتاز مناطق به مرحله نیمه نهایی این دوره از رقابت‌ها راه پیدا کردند.

مدانلو از برگزاری مرحله نیمه‌نهایی این دوره از مسابقات در  قائمشهر خبر داد و تصریح کرد: در این مرحله 6 نفر از قاریان ممتاز استان برای حضور در مرحله نهایی رقابت‌های استانی هفدهمین جشنواره ملی تلاوت‌های مجلسی مازندران انتخاب می‌شوند.

دبیر رقابت‌های استانی هفدهمین جشنواره ملی تلاوت‌های مجلسی در مازندران با بیان اینکه که 6 قاری منتخب مرحله نیمه نهایی از سراسر استان، جمعه، ۱۱ آذرماه از ساعت ۹ صبح با حضور در مصلی نماز جمعه قائمشهر برای کسب عنوان قاری برتر استان با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت، یادآور شد: این رویداد قرآنی با پخش زنده از شبکه استانی تبرستان همراه است.

وی از حضور قاری بین‌المللی حمید شاکرنژاد در مرحله نهایی رقابت‌های استانی هفدهمین جشنواره ملی تلاوت‌های مجلسی استان مازندران خبر داد و گفت: در این مرحله سه قاری برتر که با رأی داوران و مردم انتخاب خواهند شد به مرحله کشوری اعزام می‌شوند.

مدانلو با تأکید براینکه مهمترین رویکرد جشنواره تلاوت‌های مجلسی، فرهنگ‌سازی برای معرفی قاریان برتری است که مردم از تلاوت آنها بهره می‌برند، یادآور شد: در حین برگزاری جشنواره برگه‌های رأی بین حاضرین توزیع می‌شود تا مردم نام قاری موردنظر خود را در برگه‌ها نوشته و به صندوق بیاندازد، همچنین شماره‌ای از طریق سیمای استانی اطلاع‌رسانی می‌شود تا آرای مردمی را از منازل و محل کار هم‌استانی‌های شریف نیز دریافت کنیم تا روند انتخاب قاری برتر و مردمی استان به درستی اجرا شود.

دبیر رقابت‌های استانی هفدهمین جشنواره ملی تلاوت‌های مجلسی در مازندران اظهار کرد: مازندران امسال در هفدهمین جشنواره ملی تلاوت‌های مجلسی ۵ سهمیه دارد که سه برگزیده مرحله استانی این جشنواره و ۲ برگزیده ملی شانزدهمین جشنواره تلاوت‌های مجلسی را شامل می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha