کد خبر: 4088817
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۴

یادواره شهدای جامعه کارگری و کارفرمایی استان مازندران

یادواره شهدای جامعه کارگری و کارفرمایی استان مازندران با محوریت شهید شاخص جامعه کارگری کشور شهید نوروز علی یزدانخواهان در اردوگاه شهید رجایی شهرستان فریدونکنار برگزار شد.

به گزارش ایکنا از مازندران، یادواره شهدای جامعه کارگری و کارفرمایی استان مازندران با محوریت شهید شاخص جامعه کارگری کشور شهید نوروز علی یزدانخواه با حضور سردار قریشی جانشین سازمان بسیج مستضعفین، آیت‌الله معلمی، عضو مجلس خبرگان رهبری، سردار مسلمی، فرمانده سپاه کربلا و تنی چند از مسئولان استانی و شهر روز گذشته، هفتم مهر ماه در سالن آمفی تئاتر اردوگاه کمیته امداد امام (ره) شهید رجایی شهرستان فریدونکنار برگزار شد.

سردار سیدقاسم قریشی جانشین سازمان بسیج مستضعفین در این یادواره با ارایه این مطلب که شهید نوروزعلی یزدانخواه از شهدای قشر کارگری جنگ تحمیلی است که دو فرزندش در زمان انقلاب و دو فرزند دیگرش در دوران دفاع مقدس به شهادت می‌رسند، گفت: قشر کارگری بیش از 14 هزار شهید را تقدیم انقلاب کرده است که نشان دهنده علاقه‌مندی و پایبندی این قشر عزیز به انقلاب و اسلام است.

وی افزود: یکی از ویژگی‌های بارز کارگران این بود که همزمان در پشت جبهه‌ها برای سازندگی کشور و در خط مقدم عملیاتی مجاهدت می‌کردند و هرچه در توان داشتند پای کار انقلاب می‌آوردند.

قریشی با بیان این که استان مازندران در عرصه دینی با وجود آیات عظامی هم چون هاشم آملی، جوادی آملی و علامه ذوالفنون حسن زاده آملی سرآمد است، تصریح کرد: مازندران با وجود سرداران شهیدی هم چون شهید حاج حسین بصیر که در اوج دفاع مقدس در جبهه حضور داشت،  اراده ایمانی را بر دشمنان در جنگ هشت ساله تحملی کرد.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین کشور با ارایه این مطلب که ایستادگی همه اقوام و اقشار ملت بزرگ ایران در عرصه های مختلف بی بدیل است. خاطرنشان کرد: هر زمان و هر جایی که نیاز به حضور مردم بود، همه اقشار و اقوام به میدان آمدند، در این میان کارگران علاوه بر پشتیانی از رزمندگان و تامین نیازهای کشور، با حضور در خط مقدم دفاع مقدس، گرفته در قامت تک تیرانداز تا سطوح مختلف فرماندهی، حضور فعال و مخلصانه از خود نشان دادند.

وی گفت: شهدا لذت و دستاوردهای دنیوی را از خود گرفتند تا ایرانی در امنیت و آسایش بسر ببرد و نگذاشتند پای شیطان صفتان به خاک ایران اسلامی برسد و بلایی که بر سر افغانستان، لیبی، عراق و ...آمد، بر سر ایران بیاید.

وی در ادامه اظهار کرد: دشمن در هشت سال دفاع مقدس ادعای نابودی ایران را داشت، در تمامی اسناد و مدارک صدام و حزب بعث تجزیه ایران کاملا مشهود بود.

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور با بیان این که جمعیت قابل توجهی از مردم توسط پلیس در آمریکا کشته می شود و دولت آمریکا یک عذرخواهی از مردم نمی کند، اما در حادثه فوت خانم مهسا امینی از رئیس جمهور گرفته تا تمامی دستگاه ها پی گیر این حادثه هستند، گفت: بر اساس برنامه ریزی و هماهنگی های انجام شده از قبل، دشمنان با هماهنگی های فراوان  تلاش کردند تا از این فضا سوء استفاده کنند و همانطور که مشاهده کردید، تمامی رسانه های غربی و رسانه سعودی برای ضربه زدن به ایران تلاش کردند و وارد عمل شدند.

در پایان این آئین، ضمن رونمایی از چند جلد کتاب نگاشته شده در باره سیره مجاهدانه شهید نوروز علی یزدانخواه، از فعالان فرهنگی، مسئولان، کارگران برتر عرصه کار و تولید و خانواده معظم شهید یزدانخواه تجلیل به عمل آمد.

یادواره شهدای کارگری مازندران
یادواره شهدای کارگری مازندران
یادواره شهدای کارگری مازندران
یادواره شهدای کارگری مازندران
یادواره شهدای کارگری مازندران
یادواره شهدای کارگری مازندران
یادواره شهدای کارگری مازندران
یادواره شهدای کارگری مازندران
یادواره شهدای کارگری مازندران
یادواره شهدای کارگری مازندران
یادواره شهدای کارگری مازندران
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha