کد خبر: 4088154
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۳
رئیس اداره اوقاف بابلسر و فریدونکنار بیان کرد:

اخذ ۱۵ سند برای زمین‌های وقفی در بابلسر و فریدونکنار

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان های بابلسر و فریدونکنار در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: باتوجه به اینکه سند مالکیت شناسنامه موقوفات است و برخی از زمین‌های وقفی فاقد سند بودند، موفق به اخذ 15 سند زمین‌های وقفی در این دو شهرستان شدیم.

به گزارش ایکنا از مازندران، حجت الاسلام رمضان شجاعی، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان‌های بابلسر و فریدونکنار سوم مهرماه در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان‌های بابلسر و فریدونکنار، به مناسبت فرارسیدن دهه وقف، گفت: دین مقدس اسلام دینی است که به مسئله انفاق و احسان اهمیت خاصی را قائل شده است.

وی ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس افزود: مهم‌ترین شاخصه انفاق، ایثار و گذشت از مال و جان است که شهدا جان خودشان را در راه خدا معامله  می‌کنند و واقفان با انفاق  مال و دارایی خودشان در راه خدا از مال خود گذشتند.

حجت‌الاسلام شجاعی با بیان اینکه در شهرستان‌های بابلسر و فریدونکنار 443 موقوفه داریم، تصریح کرد: یک هزار و 534 رقبه در این دو شهرستان وجود دارد که 362 رقبه آن که شامل مساجد، تکایا و حسینه‌ها می‌شود، انتفاعی هستند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان‌های بابلسر و فریدونکنار با ارائه این مطلب که 22 بقعه متبرکه که شامل امامزادگان می‌شود، در شهرستان‌های بابلسر و فریدونکنار وجود دارد، خاطرنشان کرد: در طول سال گذشته دو وقف از سوی واقفان داشتیم که یک وقف زمینی به مساحت 220 متر از سوی واقف بهنمیری بوده است که جهت فعالیت‌های قرآنی و دیگری زمینی به مساحت 4 هزار متر است که توسط یکی از روحانیون ولیک رود پشت بابلسر جهت حمایت از ایتام و اشخاص محروم جامعه وقف شده است.

وی اظهار کرد: باتوجه به اینکه سند مالکیت شناسنامه موقوفات است و برخی از زمین‌های وقفی فاقد سند بودند، با پیگیری مجدانه  موفق به اخذ 15 سند زمین‌های وقفی در این دو شهرستان شدیم.

وی با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی اداره اوقاف اظهار کرد: در چهل و پنجمین دوره از مسابقات قرآن استانی، 3 نفر از چهره‌های موفق قرآنی شهرستان‌های بابلسر و فریدونکنار به مسابقات کشوری راه پیدا کردند.

حجت‌الاسلام والمسلمین شجاعی به فعالیت‌های فرهنگی اشاره کرد و ادامه داد: در بخش فعالیت‌های فرهنگی برنامه آرامش بهاری همزمان با سال جدید و ایام عید در امامزادگان برگزار شد که در این برنامه مبلغان و کارشناسان فرهنگی به مسائل فرهنگی و مشاوره خانوادگی  و... پرداخته شد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان‌های بابلسر و فریدونکنار با اشاره به برنامه‌های فرهنگی در فصل تابستان گفت: در ایام تابستان  زائران و گردشگران در بقاع متبرکه این دو شهرستان شاهد برگزاری برنامه‌های معنوی و سبک زندگی بودند و از این برنامه‌ها بهره‌مند شدند.

وی با اشاره به برگزاری سوگواره یاس نبوی به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) و بصیرت عاشورایی از اول ماه محرم تا پایان ماه صفر، گفت: در کنار دسته‌روی هیئات و عزاداری‌ها نیز از مبلغان بهره بردیم.

یادآور می‌شود، در پایان این نشست با حضور رئیس و مسئول حراست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان‌های بابلسر و فریدونکنار از خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای  که همکاری مستمر با اداره اوقاف و امور خیریه داشتند با ارائه لوح تقدیر و هدایای نقدی تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha