کد خبر: 4085080
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۹
مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس مازندران خبر داد:

برپایی نمایشگاه دفاع مقدس در مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس مازندران

مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس مازندران از برپایی نمایشگاه دفاع مقدس، همزمان با 30 شهریورماه در مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس مازندران خبر داد.

به گزارش ایکنا از مازندران، به نقل از  روابط عمومی اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران، سردار عبدالله ملکی، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران، 21 شهریورماه در نشست هماهنگی برپایی نمایشگاه دفاع مقدس که در مسجد فاطمه الزهرا (س) مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس مازندران برگزار شد، گفت: چهل و دومین سال گرامیداشت هفته دفاع مقدس با شعار «ما مقاوم هستیم» نشست‌هایش برگزار و برنامه‌هایش در 14 کمیته تدوین شده و در اختیار رئیس کمیته‌ها قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه رئیس ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس، استاندار و جانشین فرمانده سپاه کربلاست و دبیری آن را اداره کل حفظ آثار بر عهده دارد، افزود: برنامه‌های ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس در شهرستان‌ها به ریاست فرمانداران و دبیری فرماندهان سپاه و جانشین دبیر مسئولان دفاتر حفظ آثار آغاز به کار کرده است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران ادامه داد: برنامه‌های هفته دفاع مقدس از 29 شهریور با دیدار و تکریم از 10 هزار و 400 شهید آغاز می‌شود.

وی، دیدار و تکریم یک میلیون پیشکسوت دفاع مقدس را از برنامه‌های هفته دفاع مقدس اعلام کرد و گفت: این برنامه با سخنرانی رهبر معظم انقلاب برگزار می‌شود که در استان مازندران به صورت نمادین با حضور 500 پیشکسوت دفاع مقدس استان در سالن غدیر سپاه کربلا برگزار خواهد شد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران با اشاره به بازسازی عملیات والفجر هشت به مدت سه شب در مرکز فرهنگی دفاع مقدس با مسئولیت سپاه کربلا، خاطرنشان کرد: نیاز است سپاه کربلا و صدا و سیما در بحث فضای مجازی و تبلیغاتی با محوریت بازسازی عملیات والفجر هشت ورود پیدا کنند.

وی با بیان اینکه در کنار این برنامه، نمایشگاه دفاع مقدس را در هفت تپه برگزار خواهیم کرد، تصریح کرد: ادارات و نهادها باید در بحث پشتیبانی این نمایشگاه همکاری داشته باشند.

سردار ملکی با بیان اینکه این نمایشگاه در هشت غرفه و فضای 800 متری مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس اجرا خواهد شد، گفت: حضور مردم برای ما مهم است و نیاز است آموزش و پرورش هم برنامه‌ریزی برای حضور دانش آموزان داشته باشد.

وی با اشاره به اجرای برنامه‌های فرهنگی در طول برپایی این نمایشگاه، اظهار کرد: تمامی ادارات و دستگاه هایی که در دفاع مقدس نقش داشتند باید در این برنامه حضور فعال داشته باشند و تجهیزات و امکانات خود را به نمایش بگذارند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران اذعان کرد: نهادهای نظامی نظیر سپاه کربلا، نیروی انتظامی، دانشگاه امام خمینی نوشهر، پدافند هوائی و نیروی دریایی بابلسر در این نمایشگاه حضور دارند.

وی از افتتاح نمایشگاه در ۳۰ شهریور با حضور استاندار و مسئولان استانی خبر داد و گفت: اداراتی نظیر جهاد سازندگی، حوزه هنری، سپاه کربلا، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، حوزه علمیه، دانشگاه علوم پزشکی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و بنیاد شهید باید با تمام توان و تجهیزات در برپایی این نمایشگاه ورود پیدا کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha