کد خبر: 4084643
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۱
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران:

رزمندگان عاشورای نقلی را به عاشورای عینی تبدیل کردند

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران، در آئین آغاز سال تحصیلی حوزه علمیه خواهران قدسیه بهشهر با بیان اینکه شهدا برای خدا قدم به جبهه گذاشتند، گفت: رزمندگان ما عاشورای نقلی را به عاشورای عینی تبدیل کردند.

به گزارش ایکنا از مازندران، به نقل از روابط عمومی اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران، سردار عبدالله ملکی، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران، 19 شهریورماه در آئین آغاز سال تحصیلی حوزه علمیه خواهران قدسیه بهشهر و رونمایی از کتاب «چهل روز بعد» روایت زندگی شهیده ترور «رقیه حسین‌زاده»، با اشاره به نقش روحانیت در دفاع مقدس، اظهار کرد: علما و روحانیون مازندران در انقلاب و دفاع مقدس نقش ویژه‌ای داشتند.

وی با اشاره به حضور مؤثر آیت‌الله صابر جباری، نماینده فقید مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه سابق بهشهر در دوران دفاع مقدس، افزود: ایشان همراه رزمندگان بود، هم به رزمندگان ایمان داشت و هم در سفر‌های متعدد جبهه به تبلیغ دین می‌پرداخت.

سردار ملکی ادامه داد: کتاب آیت‌الله جباری یکی از تولیدات اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مازندران به شمار می‌رود که در این راستا تولیدات ارزشمندی در استان در دست اقدام است.

وی با اشاره به نقش همسران و مادران شهید در دفاع مقدس، تصریح کرد: همسران شهید صبور، مقاوم و با قامت ایستاده، نماد استقامت و بردباری هستند و ما در برابر خانواده‌های شهدا شرمنده‌ایم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران با بیان اینکه دیدار با خانواده‌های شهدا یکی از مأموریت‌های این اداره کل است، خاطرنشان کرد: در دیدار با خانواده شهدا چیزی جز زیبایی نمی‌بینم.

وی با بیان اینکه شهدا برای خدا عزم جبهه کردند، اظهار کرد: علما تخصص پرورش روح را دارند، کارشان فنی است و راویان عاشورا هستند.

سردار ملکی در ادامه بیان کرد: رزمندگان ما عاشورای نقلی را به عاشورای عینی تبدیل کردند.

وی با بیان اینکه هدف ما این است که برای شهدا، رزمندگان و جانبازان و پیشکسوتان کتاب بنویسیم، افزود: این اداره کل چاپ کتب علمای شاخص استان را در دستور کار دارد و در این زمینه کتاب آیت‌الله نورالله طبرسی، نماینده فقید ولی فقیه در مازندران، نماینده فقید مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه سابق ساری در حال اتمام است، کتاب آیت لایینی، آیت‌الله معلمی، آزاده رسولی، حجت‌الاسلام جعفری و حجت‌الاسلام جمشیدی را با مشارکت نهاد‌های متولی به تحریر در آوردیم.

وی با بیان اینکه تعداد شهدای روحانیت ما نسبت به جمعیت از همه بیشتر است، از تولید و چاپ ۱۰۰ عنوان کتاب در سال جاری خبر داد.

سردار ملکی با اشاره اینکه برای ما افتخار است که اولین شهید مدافع حرم و دفاع مقدس، روحانی مازندرانی است، گفت: کتاب اولین شهید روحانی استان شهید مدافع حرم، «محمد مهدی مالامیری» نیز نوشته شد.

وی اذعان کرد: رزمندگان شهرستان بهشهر در کردستان نقش ویژه‌ای داشتند و از این‌ شهرستان برای حفظ و حراست از ایران اسلامی شهید ابوعمارها، چنگیزها، نادعلی زاده‌ها، نقاش‌ها، جباری‌ها و ییلاقی‌ها را تقدیم کرده‌ایم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس با اشاره به نقش شهرستان بهشهر در انقلاب، دفاع مقدس و جبهه مقاومت، گفت: پاسداران از تفکر و اندیشه‌های حوزوی در مسیر ولایت فقیه و امام  پاسداری می‌کنند.

سردار ملکی ادامه داد: شهید کابلی می‌توانست در خانه بماند، اما در ایام عید در جمع راهیان نور در کنار زائران بود و تا آخرین لحظه عمر خود به تکلیف خود عمل کرد.

وی در پایان افزود: کتاب «چهل روز بعد» توسط اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران و با مشارکت حوزه علمیه خواهران استان به چاپ رسیده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha