کد خبر: 4069057
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۰

دوره آموزش شبیه‌خوانی در شهرستان نور برگزار می‌شود

دوره آموزش شبیه‌خوانی و تمرین مجالس تعزیه به منظور ترویج فرهنگ حسینی و هنر شبیه‌خوانی در تکیه حضرت رقیه(س) شهرستان نور برگزار می‌شود.

سید حسین حسینی  مسئول کانون بسیج هنرمندان شهرستان نورسیدحسین حسینی، مسئول کانون بسیج هنرمندان شهرستان نور  در گفت‌وگو با ایکنا از مازندران گفت: دوره آموزشی شبیه‌خوانی و تمرین مجالس تعزیه به همت کانون فرهنگی حضرت رقیه(س)، پایگاه بسیج سردشت، انجمن هنرهای نمایشی و کانون بسیج هنرمندان شهرستان نور، با هدف ترویج فرهنگ دینی و حسینی و هنر شبیه‌خوانی و جذب نوجوانان و جوانان در تکیه حضرت رقیه(س) این شهرستان برگزار می‌شود.

وی افزود: این دوره آموزشی شبیه‌خوانی به معین البکایی و مربیگری سیداحمد حسینی و ابوذر زرگر در روزهای یکشنبه و سه‌شنبه برای همه سنین و نقش‌های مختلف اشقیاخوان، اولیاخوان، طفل‌خوانی و... برگزار می‌شود.

حسینی گفت: علاقه‌مندان به هنر شبیه‌خوانی می‌توانند برای ثبت‌نام همه روزه به تکیه حضرت رقیه(س) مراجعه و یا با شماره همراه  ۰۹۱۱۹۲۲۱۱۷۱ تماس حاصل کنند.

گفتنی است، گروه تعزیه حضرت رقیه(س) به سرپرستی سیداحمد حسینی با سابقه فعالیت بیش از 30 سال شبیه‌خوانی در سطح شهرستان نور در حال فعالیت است. حسینی تاکنون شبیه‌خوانان بسیاری را آموزش و تحویل جامعه هنری شبیه‌خوانی داده است و همه ساله در دهه‌های مختلف و مناسبتی اقدام به اجرای مجالس تعزیه کرده است لذا 12 دوره اجرای سوگواره تعزیه غریب را در کارنامه کاری خود ثبت کرده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha