کد خبر: 4068404
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۱

آیین تجلیل از نخبگان و فعالان قرآنی در بابلسر برگزار شد

آیین تجلیل از نخبگان و فعالان قرآنی کاروان نور قرآن کریم از سوی اداره تبلیغات اسلامی و مجمع قاریان شهرستان بابلسر برگزار شد.

تجلیل از نخبگان و فعالان قرآنی در بابلسربه گزارش ایکنا از مازندران، از سوی اداره تبلیغات اسلامی و مجمع قاریان شهرستان بابلسر آیین تجلیل از نخبگان و فعالان قرآنی کاروان نور قرآن کریم، دوازدهم تیرماه با حضور امام‌جمعه، فرماندار، رئیس اداره تبلیغات اسلامی، رئیس و اعضای شورای اسلامی و تنی چند از مسئولان شهری شهرستان بابلسر و بیش از 50 نفر از فعالان و نخبگان قرآنی در سالن آمفی‌تئاتر اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بابلسر برگزار شد.

در این آیین ابتدا گروه تواشیح بین‌المللی «یاسین» و گروه تواشیح «آمین» بابلسر به طور مشترک به اجرای توشیح‌خوانی پرداختند. پس از اجرای تواشیح‌خوانی میکائیل محمدپور، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بابلسر با اشاره به این که در ایام سالروز تأسیس تبلیغات اسلامی قرار داریم، گفت: سازمان تبلیغات اسلامی که به فرمان حکیمانه امام(ره) تأسیس شد، مبلغ و تبیین‌گر فرهنگ و آرمان‌های ناب اسلامی و انقلابی و عهده‌دار تبلور حیات معنوی و ترویج شاخصه‌های اعتقادی در جامعه اسلامی شده است.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت فعالیت‌های قرآنی و تأثیر بسزا آن در هدایت و مسیردهی جامعه، گفت: اگر خواهان جامعه قرآنی هستیم، باید به حاملان و قاریان قرآنی احترام بگذاریم تا اینکه دین خود را نسبت به این قشر در این شهرستان که برای دومین سال است که پایبند قرآن بودند و در این عرصه حضور پیدا کردند ادا کنیم.

محمدپور با ارائه این مطلب که بابلسر را باید پایتخت قرآنی استان مازندران دانست خاطرنشان کرد: دلیل این مهم، حضور قاریان و فعالان قرآنی استانی، کشوری و بین‌المللی در بابلسر است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بابلسر در پایان تصریح کرد: امیدواریم که با توجه به این رسالت بزرگی که بر دوش داریم بتوانیم جامعه را به جامعه اسلامی تبدیل کنیم.

راه ترویج خوبی تجلیل از خوبان است

در ادامه این آیین حجت‌الاسلام والمسلمین قلی‌پور، امام‌جمعه بابلسر گفت: در ماه مبارک رمضان در شهرستان بابلسر شاهد برگزاری 54 محفل قرآنی بودیم که قابل تقدیر است.

وی برگزاری این چنین محافل تجلیل از فعالان قرآنی را بسیار  خوب دانست و افزود: بهترین راه ترویج خوبی تجلیل از خوبان است، این جمله را بارهار تکرار کرده‌ام که اگر می‌خواهیم قرآن را در جامعه ترویج کنیم، باید از قاریان قرآن و کسانی که به ترویج قرآن در جامعه می‌پردازند تجلیل و تقدیر به عمل آید.

قلی‌پور تصریح کرد: این حرکت آغاز حرکت خوبی است، از زمانی که تجلیل از فعالان و نخبگان قرآنی در این شهرستان صورت پذیرفته است، همگامی فعالان قرآنی را در پیش رو داشته‌ایم.

امام‌جمعه بابلسر با بیان اینکه اگر بخواهیم به هدف اصلی که دور بودن از معضلات اجتماعی همانند مسایل اخلاقی، بی‌حجابی، گرانی و...، دست پیدا کنیم، خوگرفتن با آیات قرآنی است خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم تا کرسی تلاوت را به طور مستمر در سطح شهرستان داشته باشیم و تنها به ماه‌های مبارک رمضان بسنده نکنیم و این مهم در تمام ایام سال صورت پذیرد. امیدواریم که این اتفاق مهم در شهرستان بابلسر پایتخت قرآنی استان مازندران محقق گردد.

در انتهای این آیین با اهدای لوح تقدیر و جوایزی از بیش از 50 نفر از فعالان و نخبگان قرآنی و اعضای گروه‌های تواشیح‌خوانی بین‌المللی یاسین، گروه تواشیح آمین، گروه تواشیح یاس نبی و گروه تواشیح خواهرن سایه‌سار حمکت این شهرستان تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :