کد خبر: 4048541
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۶

راه‌اندازی فاز نخست سامانه شفافیت در شهرداری ساری

شهردار مرکز مازندران از راه‌اندازی فاز نخست سامانه شفافیت در راستای اجرای قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات در شهرداری ساری خبر داد.

 جواد طالبی، شهردار مرکز مازندرانبه گزارش ایکنا از مازندران، جواد طالبی، شهردار مرکز مازندران، امروز، 22 فروردین‌ماه در جمع خبرنگارن، با اشاره به راه‌اندازی فاز نخست سامانه شفافیت، اظهار کرد: این سامانه در راستای اجرای قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، در شهرداری ساری به کار گرفته شد.

وی با بیان اینکه هدف از راه‌اندازی این سامانه، ایجاد شفافیت بیشتر و همچنین اجرای صحیح‌تر قانون است، افزود: هر نوع قرارداد اعم از مناقصه و مزایده از طریق سامانه شفافیت در دسترس عموم شهروندان قرار گرفته است.

شهردار ساری با اشاره به اینکه قرارداد‌ها و معاملات شهرداری، اطلاعات مدیران ارشد شهرداری ساری، اطلاعات مربوط به بازار‌های هفتگی، فنی و عمرانی، بخشنامه‌ها و مقررات، برنامه و بودجه، و همچنین مصوبات شورای اسلامی شهر در فاز نخست در سامانه قرار گرفته است، گفت: اطلاعات مربوط به خدمات شهری و شهرسازی در فاز دوم وارد سامانه خواهد شد.

وی تصریح کرد: در راستای کاهش هزینه‌ها، سامانه شفافیت با تکیه بر توانمندی درون سازمانی در سازمان فاوای شهرداری ساری راه‌اندازی شده است.

طالبی با بیان اینکه هدف ما جلوگیری از تخلفات احتمالی و همچنین کاهش رفت و آمد‌های شهروندان و حضور فیزیکی در شهرداری است، ادامه داد: شیوه عملکرد مجموعه شهرداری ساری شفاف است و ابایی نداریم این اطلاعات در دسترس شهروندان قرار گیرد.

وی با بیان اینکه تمامی دوایر شهرداری ساری به طور مستمر مشغول به خدمت‌رسانی هستند، افزود: تمام پروژه‌های شهری در سال ۱۴۰۱ با پیوست سیما و منظر تعریف می‌شود.

لازم به ذکر است آدرس اینترنتی سامانه شفافیت شهرداری ساری shafaf.sari.ir است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha