بیانیه گام دوم؛ تبیین به‌روز شده آرمان‌های انقلاب
کد خبر: 4034256
تاریخ انتشار : ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۷
یادداشت

بیانیه گام دوم؛ تبیین به‌روز شده آرمان‌های انقلاب

بیانیه گام دوم انقلاب، تبیینِ به‌روز شده آرمان‌های انقلاب است که اگر محقق شود باز در همان مسیر روشن و متعالی قرار خواهیم گرفت.

عباس محمدیان انقلاب،‌ انقلاب اسلامی 57 به رهبری امام(ره) سرآغاز یک ‌مسیر روشن برای ملت و کشور ایران بود. این را یک گزاره دقیق و صادق می‌دانم. آغازین فصل پیروزی و رابطه خداباورانه و مردم دارانه‌ای که میان آحاد مردم در جریان بود، صداقت این نگاه را گواهی می‌کند. اینجا به یک «اما»ی بزرگ و راهبردی می‌رسیم؛ اما این مسیر تا زمانی روشنای خود را می‌تواند داشته باشد که مسئولان و مردم بر همان طریق که به حق صراط مستقیم است، استوار بمانند و به آرمان‌های انسان‌ساز انقلاب، وفاداری نظری و عملی داشته باشند، میان مردم و حاکمان حجاب نباشد تا حاجبان به فرصت بهره‌برداری به نام و کام خود بیفتند.

حجاب بین مردم و مسئولان، می‌تواند به دیواری بلند تبدیل شود که آنان را در دو جهان جداگانه قرار دهد تا حدی که نه دغدغه‌هایشان مشابه باشد و نه دردشان مشترک. یعنی همانی که به نوعی قبل از انقلاب هم تجربه کردیم و برای برهم زدن سازمان آن، به انقلاب رسیدیم بعد از این که نقدها و انذارها و هشدارها به نتیجه نرسید. چون به نتیجه نرسید مردم به میدان آمدند تا تاریخ یک بار دیگر «یوم‌الله» را تجربه کند.

آنچه باید بدان تصریح کرد، همان کلام معیار معمار کبیر انقلاب اسلامی است که خطاب به مسئولان، به صراحت فرمود: «این جمهوری را تضعیفش نکنید. بترسید‌‎ ‌‏از آن روزی که مردم بفهمند در باطن ذات شما چیست و یک انفجار حاصل بشود. از‌‎ ‌‏آن روز بترسید که ممکن است یکی از «ایام‌الله» پیدا شود و آن‌‎ ‌‏روز فاتحه همه ما را‌‎ ‌‏می‌خوانند.» باید به مشرب معرفتی و عملی اول انقلاب برگردیم. راهبردسازی‌های خلف صالح خمینی نیز برای بازگرداندن قطار به ریل اول انقلاب است.

بیانیه گام دوم انقلاب، تبیین به روز شده آرمان‌های انقلاب است که اگر محقق شود باز در همان مسیر روشن و متعالی قرار خواهیم گرفت. در فضایی که میان مردم و مسئولان، فاصله‌ای نباشد. کسی مسئولیت را با ریاست، عوضی نگیرد. ارزش‌ها، سر جای خود باشند و هیچ نفوذی‌ نتواند آن‌ها را عوض کند تا بستر برای رشد برخی‌ها فراهم آید. وقتی همه سرجای خود باشند، متولیان امر نیز بدون هیچ فاصله‌ای در میان مردم خواهند بود. درد مردم را به جان خواهند فهمید و برای فراهم‌آوردنِ نیازهای زندگیِ عزتمندانه برای صاحبان انقلاب خواهند کوشید. راه بر تحقیر مردم بسته خواهد شد و شاهد تکریم مستضعفان به عنوان صاحبان انقلاب خواهیم بود. تکریم و تعظیم آنانی که به تصریح کلام خداوندی، اراده حق این است که بر آنان منت نهاده و و آنان را پیشوایان و وارثان روی زمین قرار دهد.

ما دیری است به تحقق این وعده، می‌خوانیم «وَنُرِيدُ أَنْ نَمُنَّ عَلَى الَّذِينَ اسْتُضْعِفُوا فِي الْأَرْضِ وَنَجْعَلَهُمْ أَئِمَّةً وَنَجْعَلَهُمُ الْوَارِثِينَ». باری، بکوشیم به منهج نورانی اول انقلاب حرکت کنیم تا راه همچنان روشن باشد و بتوانیم به مقصد متعالی خود برسیم. ان‌شاالله

یادداشت از عباس محمدیان، مسئول بسیج رسانه

انتهای پیام
captcha