کد خبر: 4021352
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۲
محمدمهدی اسماعیلی:

توسعه و ترویج قرآن، مأموریت اصلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه ما در دولت مردمی، در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، توسعه و ترویج قرآن از مأموریت‌های اصلی‌ است، گفت: با تمام وجود قرآن را سرلوحه اقدامات‌مان قرار می‌دهیم و از همه اقدامات مردمی برای توسعه فرهنگ قرآنی حمایت‌می‌کنیم.

محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامیبه گزارش ایکنا از مازندران، محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، امروز ۲۵ آذرماه در اختتامیه جشنواره ملی تلاوت‌های مجلسی، با اشاره به در پیش بودن ایام شهادت حضرت فاطمه(س) اظهار کرد: هیچ مسلمانی نیست که به این بانوی دو عالم ارادت نداشته باشد، خاندان اهل بیت(ع)، از مهمترین مولفه‌های وحدت جهان اسلام هستند و همه مسلمین به این خاندان عشق می‌ورزند.

وی افزود: من به محض اینکه نامه دعوت ابوالشهدین و دوستان دیگر را رؤیت کردم بدون تأمل گفتم که با افتخار در این جشنواره شرکت می‌کنم، این جشنواره از اقبال بالای مردم برخوردار است و در سال گذشته ۳ و نیم میلیون نفر شرکت‌کننده داشته است.

اسماعیلی تصریح کرد: قرآن ذکرش و تلاوتش به اندازه هزاران کار فرهنگی، مفید و تاثیرگذار است و در تاریخ اسلام داریم که دشمنان پیامبر شبانه به حوالی منزل پیامبر(ص) می‌رفتند تا کلام الهی را بشنوند و بار‌ها مشاهده کردیم وقتی قاریان، حتی در بلاد کفر به قرائت قرآن می‌پردازند، حال همه را دگرگون کرده و قلوب آن‌ها را به لرزه در‌می‌آورند، چون قرآن، سخن خالق یکتاست و وقتی قرائت می‌شود همه قلوب خشوع پیدا می‌کنند.

وی مأموریت تشکیل دولت اسلامی را ترویج فرهنگ قرآنی و جاری کردن سبک زندگی قرآنی در جامعه دانست و افزود: ما باید این لیاقت را داشته باشیم که خدمتگزار و خادم قرآن لقب بگیریم. خوشا به حال عزیزان قرآنی که افتخار خادمی قرآن را دارند و این محفل نورانی را فراهم کردند، ما امید به شفاعت خادمان و حاملان قرآن داریم و احترامشان بر ما واجب است.

اسماعیلی با بیان اینکه امروز معلم بزرگ قرآن، رهبر عزیز و فرزانه انقلاب اسلامی است، اظهار کرد: محافل قرآنی در روز اول ماه مبارک رمضان سالیان سال است که در محضر معظم‌له برگزار می‌شود و حتی کرونا نتوانست اصل مجلس ایشان را بر هم بزند.

وی با بیان اینکه امروز فضای محافل قرآنی و فرهنگی فراهم شده است، افزود: اکنون دل‌هایمان برای فضا و محافل قرآنی تنگ شده و به‌زودی با برطرف شدن این بیماری منحوس، محافل پررونق خواهد شد.
اسماعیلی با بیان اینکه در دولت مردمی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، توسعه و ترویج قرآن از مأموریت‌های اصلی‌ است و از اقدامات مردمی برای توسعه فرهنگ قرآنی حمایت‌ می‌کنیم، گفت: ما در دولت تصدی‌گری نمی‌کنیم، بلکه در امر مردمی‌سازی قرآن تسهیلگری می‌کنیم و تلاش داریم تا موانع شکل‌گیری محافل قرآنی را مرتفع کنیم تا با گسترش فرهنگ قرآنی، جامعه را بیمه کنیم.

اسماعیلی با بیان اینکه نورانی کردن خانه‌ها با تلاوت قرآن توصیه پیامبر گرامی اسلام است، گفت: وظیفه دولت دینی تسهیلگری است و ما در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در معاونت قرآن و عترت با همه قوا در خدمت اهالی قرآن هستیم و این حوزه را گسترش خواهیم داد و در هر آنچه که تکلیف ماست و هر آنچه که تکلیف ما نیست، ولی می‌توانیم مفید باشیم در خدمت خادمان قرآن خواهیم بود.

وی افزود: من حامل سلام رئیس جمهور به مردم مازندران هستم، از ویژگی خاص استان مازندران درخشش در دفاع از حرم بود. این انقلاب فاطمی حدوث و حسینی بقاست و از خداوند مسئلت داریم پرچم این انقلاب فاطمی را توسط رهبرمان، به دست صاحب اصلی‌اش برساند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha