کد خبر: 4000648
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۰
فرماندار ویژه آمل از انتقال پیکر مطهر علامه حسن‌زاده آملی به زادگاهشان در «ایرا» خبر داد و گفت: از مردم می‌خواهیم از حضور در این روستا، خودداری کنند.

انتقال پیکر علامه حسن‌زاده به «ایرا» به وسیله بالگردعلیرضا شریعت فرماندار ویژه شهرستان آمل در گفت‌وگو با ایکنا با اشاره به اینکه پس از تشییع علامه حسن‌زاده تا میدان قائم(عج) آمل، مقرر شد به وسیله بالگرد پیکر مطهر ایشان را به زادگاهشان «ایرا» منتقل کنیم، اظهار کرد: پیکر پس از انتقال به «ایرا» در اختیار خانواده علامه حسن‌زاده قرار خواهد گرفت و مراسم و زمان خاکسپاری از سوی خانواده این عالم ربانی اعلام خواهد شد.

وی افزود: در حال حاضر، ورودی «ایرا» کاملا بسته است و از مردم می‌خواهیم به این منطقه نروند، چرا که نه آن منطقه گنجایش ظرفیت این تعداد جمعیت را دارد و نه جاده مناسبی برای تردد وجود دارد.

هم‌اکنون خودروی حامل پیکر مطهر علامه حسن‌زاده آملی به میدان قائم(عج) شهرستان آمل نزدیک شده و مصادف شدن مراسم اربعین حسینی و تشییع علامه حسن‌زاده آملی، موجب شد تا حال و هوای مراسم تشییع امروز پنجم مهرماه در آمل نیز اربعینی شود.

مردم با فریاد «علامه ذوفنون؛ الوداع الوداع»، با این فیلسوف جهان اسلام خداحافظی می‌کنند.

از دقایقی پیش، تشییع خودرویی پیکر مطهر علامه حسن‌زاده آملی در میان خیل عظیم مردم عزادار مازندران و شهرستان آمل که تا 7 هزار نفر تخمین زده شد، از میدان ۱۷ شهریور به سمت میدان قائم (عج) به پایان رسید.

لازم به ذکر است؛ آیت‌الله لایینی نماینده ولی فقیه در مازندران نیز در این مراسم به سخنرانی پرداختند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: