کد خبر: 3968475
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۱
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران از احداث فاز ۳ مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس مازندران در مساحت ۶ هکتاری خبر داد.

فاز ۳ مرکز فرهنگی دفاع مقدس مازندران در مساحت ۶ هکتاری احداث می‌شودبه گزارش ایکنا از مازندران، امروز یازدهم اردیبهشت همزمان با روز کار و کارگر و سالروز عملیات بیت‌المقدس عملیات اجرایی فاز 3 مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس مازندران «مازندران در گذر تاریخ» پیش از ظهر امروز با حضور جمعی از مسئولین استانی و شهرستان آغاز شد.

سردار عبدالله ملکی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران این پروژه را بزرگترین مرکز فرهنگی دفاع مقدس در کشور عنوان کرد و افزود: هدف از احداث فاز سه مرکز فرهنگی نشان دادن مقاومت و پایداری مازندرانی‌ها در گذر تاریخ است.

این مسئول با بیان اینکه نماد‌های تاریخی ۲۲ شهرستان استان مازندران در این مرکز جانمایی می‌شود، گفت: شهرداری ساری مجری ساخت فاز سه مرکز فرهنگی دفاع مقدس است که امروز با عنوان «پارک پایداری» در حدود ۶ هکتار کلنگ‌زنی شد.

وی ضمن قدردانی از همکاری شهرداری ساری در احداث این مرکز، افزود: مشارکت شهرداری‌های استان نیز در احداث این پروژه تاریخی ضرورت دارد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر و ارزش‌های دفاع مقدس مازندران، گفت: ورودی پارک پایداری با ۴۰ متر غار تاریخی «هوتو» آغاز می‌شود و آثار و نماد برجستگی‌های تاریخی مقاومت مردم مازندران در این مکان به نمایش گذاشته می‌شود.

وی افزود: مردم دیار علویان در آینده شاهد المان‌ها و نماد رشادت‌های مردم مازندران در گذر تاریخ خواهند بود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: