کد خبر: 3928104
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۷
مدیر مدرسه علمیه فیضیه مازندران از برگزاری مسابقه دعای صحیفه سجادیه در این مدرسه علمیه خبر داد.

برگزاری مسابقه دعای صحیفه سجادیه در مدرسه علمیه فیضیه مازندرانبه گزارش ایکنا از مازندران به نقل از حوزه علمیه مازندران حجت‌الاسلام قنبری، مدیر مدرسه علمیه فیضیه مازندران گفت: مسابقه دعای صحیفه سجادیه پنجم دی ماه در این مدرسه علمیه به صورت غیر حضوری و از سوی بنیاد صحیفه سجادیه بابل برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه در این مسابقه دعای ۲۴ و ۲۵ صحیفه سجادیه محتوای آزمون مسابقه خواهد بود، افزود: دعا‌های ۲۴ و ۲۵ صحیفه سجادیه عربی و ترجمه آن از کتاب صحیفه سجادیه ترجمه استاد انصاریان منبع آزمون این مسابقه است.

 قنبری با بیان این که آزمون این مسابقه به صورت سی سوال چهار گزینه‌ای است، تصریح کرد: به سی نفر از طلابی که در این مسابقه برگزیده شدند هدایای نفیسی تقدیم خواهد شد.

مدیر مدرسه علمیه فیضیه مازندران، صحیفه سجادیه را گنجینه‌ای از مفاهیم ناب الهی دانست و با بیان این که در این مجموعه ارزشمند عالی‌ترین خلق و خوی انسانی در رفتار فردی و اجتماعی مورد توجه است، گفت: به طور حتم مطالعه عمیق مضامین این مجموعه ارزشمند آثار و برکات معنوی و روحی باید را برای طلاب در پی خواهد داشت.

وی با بیان اینکه طلاب به عنوان مبلغان دین مبین اسلام باید این مفاهیم ناب توحیدی صحیفه سجادیه را بیش از پیش مطالعه کنند، افزود: مأنوس شدن با این مفاهیم ناب ضمن تقویت بعد روحی و معنوی طلاب، عامل رشد علمی و اخلاقی آن‌ها نیز خواهد بود.

مدرس حوزه علمیه مازندران با اشاره به اینکه طلاب برای رسیدن به اهداف متعالی خود به الگو‌های دینی و معنوی بیش از پیش نیازمند هستند، بیان کرد: صحیفه سجادیه گنجینه‌ای ارزشمند از مفاهیم ناب توحیدی است که می‌تواند توشه راه طلاب در مسیر پیش روی باشد.

قنبری با بیان اینکه دعا‌ها و مناجات‌های امام سجاد(ع) در صحیفه سجادیه حاوی عالی‌ترین مضامین اخلاقی، اجتماعی، عرفانی، اخلاقی است، ادامه داد: دعا پیوندی معنوی میان انسان و پروردگار است و دعا‌های صحیفه، برنامه‌ای مدون برای رسیدن به کمالات روحی است که آثار تربیتی بسیاری را در پی خواهد داشت.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: