کد خبر: 3900961
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۴
تولید پوستر روز قدس امسال از سوی دفتر مقام معظم رهبری که پایه‌های صهیونسیم را لرزاند، نشان داد با یک کار فرهنگی دقیق و قوی هم می‌توان بینی دشمن را به خاک مالید.

پوستری که دشمنش را پوست کردروز قدس نه فقط در ایران بلکه در بسیاری از کشور‌های مسلمان و همچنین به همت مسلمانان در کشور‌های غیر اسلامی هم برگزار می‌شود. هر ساله در همین آخرین جمعه ماه مبارک در دنیا ما شاهد یک ندای واحد هستیم و آن هم آزادی قدس شریف است از چنگال رژیمی غاصب و مدعی.

در شرایطی که ما انقلاب کرده بودیم و شاه مخلوع هم در قراردادی رژیم جعلی صهیونیستی را به رسمیت شناخته بود موجب شد تا دنیا اسرائیل را متحد و یار صمیمی ایران بدانند لذا امام با تیزبینی نام گذاری این روز به دنیا نشان داد که ایرانی‌ها طرف مظلوم را گرفته و از ظالم حمایت نمی‌کنند حتی اگر در جامعه بین‌الملل برایش توطئه و دسیسه انجام شود. مردم ایران مسلمان هستند و قدس قبله گاه اول ایمان داران محل حضور خونخواران همچون صهیونیستی‌های غاصب نیست.
راهپیمایی که یک اعتراض صنفی خیابانی است و باعث تحریک رسانه‌ها می‌شود، چنانچه همه نظام‌های سرمایه‌داری منع کنند، اما باز تعدادی رسانه هستند که حتی یک خط در اخبار به آن بپردازند؛ و این خود نشان از مهم بودن مسیر است.
سازمان ملل متحد که با پول و رانت صهیونیستی اداره می‌شود اقتدار و موجودیت خود را در حیات این رژیم گره خورده می‌داند لذا نباید اصلا از سازمان‌های بین‌المللی خواست که برای فلسطینیان دل بسوزانند چرا که جنایات چند سال قبل از آن در همین رسانه‌های مختلف دیدیم؛ و هبچ نهادی حتی به خودش اجازه نداد به بیانیه ساده صادر کند، اما آن چیزی که امروزه خود فلسطینی‌ها به آن احتیاج دارند یک اتحاد کلمه و برگزاری یک رفراندوم سراسری هست و فلسطینیان برای جامعه و آینده خویش نقش ایفا کنند. چرا که سرنوشت هر قومی به دستان خودشان است و اینکه رهبری انقلاب به انتخابات آزاد در فلسطین اشاره دارد گویای دخالت و مشارکت فلسطینی‌ها در آینده سرزمین خودشان است.

بهترین گزینه برای فلسطین همان چیزی است که مقام معظم رهبری چندسال است بدان تاکید دارد و آن هم همه پرسی آزاد و قانونی توسط نهادی بی طرف برای وضعیت و آینده فلسطین که مورد قبول طرفین هم باشد. زیرا که مردم هر سرزمین باید حق این را داشته باشند که حاکمان خویش را انتخاب کنند.
اتفاقا در روز‌های اخیر که سایت دفتر رهبری از پوستر روز قدس امسال رونمایی کرد چنان این همه پرسی دلهره و ترس در صیونیست‌ها قرار داد که با تشبیه کردن کلمه راه حل در پوستر به شعار نازی‌ها برای کشتار یهودی‌ها در آلمان سعی در انحراف اذهان دنیا و بهره برداری به سمت خود گردیدند. این حرکت فرهنگی دفتر رهبری نشان داد که لازم نیست همیشه با مشت و تفنگ جلو رفت بلکه با یک کار فرهنگی دقیق و قوی هم می‌توان دشمن را به خاک زد. شیطنت رسانه‌های معاند و بیگانه در این دو روز به حدی بود که دنیا همه متوجه این پوستر شدند.
برای زنده نگه داشتن آرمان قدس شریف بهترین مبارزه فرهنگ و قلم روان است. از اقدامات فرهنگی که می‌توان به آن اشاره کرد بهترین و بارزترین آن همین پوستر دفتر رهبری بود که دنیا را تکان داد. یک نقاشی ساده که قدس را به خرمشهر تشبیه کرد، اما چنان ترسی به وجود آورد که رئیس جمهور صهیونیستی هم واکنش نشان داد و شبکه‌های بی بی سی و سی ان ان و رادیو فردا با پوشش خبری گسترده و تحلیل سعی در توجیه و القاب بی‌اثری آن داشتند، اما غافل از آنکه این کار فرهنگی اثر خود را گذاشته است.
در عرصه قلم یادداشت‌های کوتاه آزادی‌خواهی در رسانه‌ها به زبان‌های مختلف و نشر در فضای مجازی اینستا و توئیتر خیلی می‌تواند به جنبش کمک کند و جامعه مسلمانان باید نه فقط در روز قدس بلکه در تمام سال از ابزار‌های ارتباطی موجود از این مکان مقدس خود حمایت و دفاع کنند.
به اعتقاد من، ما در عرصه قدس واقعا کوتاهی کردیم و صرفا به یک راهپیمایی دل بستیم این بیماری فرصتی خوبی شد که به دنیا هم ندای خود را برسانیم. پس از بستر تبلیغ رایگان در دنیای مجازی برای آرمان خواهی قدس شریف این یادگار امام راحل بهره حداکثری را ببریم و نگذاریم که دشمن از کم کاری ما بهره‌برداری کند.
یادداشت از حجت‌الاسلام نیما ارزانی

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: