کد خبر: 3900527
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۴
مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران گفت: نماز عید سعید فطر در مساجد شهر‌های مازندران با رعایت پروتکل‌های وزارت بهداشت و درمان برگزار می‌شود.

نماز عید سعید فطر در شهر‌های مازندران برگزار می‌شودبه گزارش ایکنا از مازندران، حجت‌الاسلام ناصرشکریان امیری صبح امروز یکم خردادماه در جمع خبرنگاران، ضمن تبریک عید بندگی، اظهار کرد: روزه‌داران در این ماه مهمانی خدا باید از دستاورد‌های ماه مبارک رمضان حفظ و حراست کنند، عید فطر پاداش یک ماه بهار معنوی است.
وی با اشاره به اهمیت و جایگاه نماز عید فطر در پایان ماه مبارک رمضان، افزود: عید فطر، جشن بندگی خداوند است و بازگشت به فطرت انسانی است و این عید، عیدالله است و شکرانه یک ماه بندگی برای خداوند متعال است.
شکریان امیری با اشاره به اجتماع عظیم مسلمانان در نماز عید فطر، تصریح کرد: مهم‌ترین اثر اجتماعی این نماز، پیوند و همدلی مسلمانان و اجتماع عظیم مردم مومن و روزه دار است که موجب تقویت وحدت و همبستگی در جامعه اسلامی و مسلمانان خواهد شد.
مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران با اشاره به وجود برخی نگرانی‌ها در شیوع ویروس منحوس و با توجه به اینکه دشمنان اسلام و مسلمانان هجمه‌های زیادی برای جوامع اسلامی ایجاد کرده بودند، گفت: با توجه به افزایش شیوع این ویروس و برخی هجمه‌ها، خللی در اراده ملت بزرگ ایران اسلامی و امت اسلام در این ماه مبارک و آیین‌های مراسم شب‌های احیاء و قدر ایجاد نشد بلکه از این ظرفیت ماه مبارک برای رفع و کاهش این بحران بهره گرفته شد که نمونه آن همدلی ملت بزرگ ایران در رزمایش بزرگ کمک مومنانه و مواسات بود.
عضو شورای فرهنگ عمومی در بخش پایانی سخنان با اشاره به درپیش بودن عید سعید فطر و برگزاری نماز این عید در کشور، بیان کرد: عید بندگی نماز عید فطر با توجه به دستورالعمل‌های ستا د ملی مبارزه با کرونا در بسیاری از شهر‌های کشور برگزار خواهد شد و این نماز عید بندگی در بسیاری از مساجد مازندران با رعایت پروتکل‌های وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه برگزاری مراسم شب‌های قدر با اقدامات بسیار ارزشمند و دقیق فعالان فرهنگی و مذهبی و جهادی در بسیاری از مساجد کشور و استان برگزار شد و هیچ گونه خللی و مشکلی در روند برگزاری این مراسم دیده نشد قطعا با همان تدبیر و برنامه‌ریزی می‌شود نماز عید فطر را در بسیاری از مساجد استان با توجه به رعایت دقیق پروتکل‌های وزارت بهداشت و درمان برگزار خواهیم کرد و امیدواریم مثل برگزاری مراسم پرفضیلت شب‌های قدر شاهد برگزاری این نماز و عید بندگی در مساجد کشور و شهر‌های استان بدون هیچ مشکلی باشیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: