کد خبر: 3855766
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۸
گروه معارف ــ معاون پژوهش مدرسه علمیه فیضیه مازندران از برگزاری اعتکاف پژوهشی با الهام از اعتکاف رجبیه از پانزدهم تا هفدهم آبان‌ماه در این مدرسه علمیه خبر داد.

برگزاری اعتکاف پژوهشی در مدرسه فیضیه مازندرانبه گزارش ایکنا از مازندران به نقل از روابط عمومی حوزه علمیه مازندران حجت‌الاسلام محمد صادق فاضل، معاون پژوهش مدرسه علمیه فیضیه مازندران گفت: اعتکاف پژوهشی از پانزدهم تا هفدهم آبان ماه در این مدرسه علمیه برگزار شد.

وی با بیان اینکه، طلاب در این برنامه سه روز در محیط کتابخانه به منظور تمرکز بر انجام فعالیت‌های علمی و پژوهشی پرداختند، افزود: مدرسه علمیه فیضیه مازندران با الهام از اعتکاف رجبیه و با استفاده از تعطیلی سه روزه مدرسه با هدف ایجاد فرصت جهت انجام پژوهش برای طلاب، اقدام به طرح‌ریزی اعتکاف علمی پژوهشی کرده است.

مدرس حوزه علمیه مازندران یکی از دلایل کم‌توجهی طلاب به پژوهش را زیادبودن برنامه‌های آموزشی و نداشتن فرصت برای پژوهش دانست و تصریح کرد: می‌توان از فرصت‌های آخر هفته بهره گرفت و فضا را برای پژوهش طلاب مهیا کرد.

وی ترویج فرهنگ پژوهش و تحقیق، ایجاد میل و انگیزه مضاعف برای انجام پژوهش، رفع موانع پژوهشی و ایجاد فضای مناسب در امر پژوهش، آشنایی، هم‌افزایی و پیوند نیرو‌های پژوهشی، غنابخشی به آثار پژوهشی بواسطه حضور اساتید و در دسترس بودن منابع و ابزار پژوهشی متعدد را از جمله مهم‌ترین اهداف این طرح اعلام کرد.

وی با اشاره به اینکه، طلابی از دوره سطح تا درس خارج در این دوره سه روزه شرکت کردند، افزود: به طور کلی عملکرد طلاب در این دوره آزاد بوده و هر شخص به جهت شروع یا تکمیل مقاله خود فعالیت خود را آغاز کرده و در صورت نیاز اساتید راهنما و مشاور به صورت شخصی و انفرادی آموزش‌ها و راهنمایی‌های لازم را در این زمینه انجام داده است.

فاضل، وجود کتابخانه غنی، حضور اساتید متعدد راهنما و مشاوره، تجهیز کامپیوتر به همراه نرم افزار‌های پژوهشی و استفاده بهینه از فرصت تعطیلی آغاز هفته را از جمله مهم‌ترین مزایای این طرح عنوان کرد.

معاون پژوهش مدرسه علمیه فیضیه مازندران با اشاره به اینکه، این برنامه آشنایی و تلنگری جدی برای شروع اثری پژوهشی حتی بعد از دوره است، تصریح کرد: فرایند تحقیق و پیشبرد آن به کمک اساتید راهنما و مشاور در این طرح آغاز خواهد شد.

استاد حوزه علمیه مازندران با بیان اینکه، این طرح سه روزه فرصتی مناسب برای تکمیل و اصلاح تحقیق و پژوهش‌های سابق است، ادامه داد: علاوه بر این ضرورت پژوهش به واسطه حضور طلاب پژوهشگر و اساتید پژوهشی در دوره تبیین شده است.

وی افزود: در این دوره سه روزه هفت استاد راهنما در رشته‌های مختلف و همچنین چهار استاد مشاور حضور داشتند و فرصت مناسبی برای رفع ابهامات موجود در بحث تحقیق و پژوهش برای طلاب بوده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: