کد خبر: 3842813
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۸
مدیر کل تبلیغات اسلامی مازندران:
گروه معارف- مدیر کل تبلیغات اسلامی مازندران گفت: توسعه و تجهیز دبیرستان‌های معارف اسلامی صدرا به عنوان مرکز تربیت نسل جوان مؤمن و انقلابی در اولویت سازمان تبلیغات اسلامی قرار دارد.

توسعه و تجهیز دبیرستان‌های معارف اسلامی صدرا در اولویت‌ تبلیغات اسلامی مازندرانبه گزارش ایکنا مازندران، حجت الاسلام ناصرشکریان، مدیر کل تبلیغات اسلامی مازندران امروز 26 شهریورماه در دیدار با مدیرکل آموزش پرورش مازندران و مدیران دبیرستان‌های معارف اسلامی صدرای شهر‌های استان، گفت: توسعه و تجهیز دبیرستان‌های معارف اسلامی صدرا دغدغه مهم سازمان تبلیغات اسلامی است.

وی با اشاره به فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی حوزه دین در این مراکز آموزشی، اظهار کرد: دبیرستان‌های معارف اسلامی صدرا مرکز تربیت نسل جوان مؤمن و انقلابی است و توسعه و تجهیز این مرکز در اولویت‌های مهم سازمان تبلیغات اسلامی قرار دارد.

شکریان با اشاره به فعالیت‌های دبیرستان‌های معارف اسلامی شهر‌های ساری، بابل و چالوس افزود: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر پرورش نسل جوان مومن و انقلابی در تراز انقلاب اسلامی، مراکز دبیرستان‌های معارف اسلامی صدرا می‌تواند در این بخش بسیار اثرگذار باشد و توجه به این مراکز امروز امری اجتناب ناپذیر است.

ضرورت تربیت دینی فرزندان در عصر حاضر
مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران با اشاره به اهمیت موضوع تربیت دینی فرزندان در این برهه از زمان، تصریح کرد: خانواده، مدرسه و مسجد مهم‌ترین پایگاه‌های فعالیت‌های فرهنگی به ویژه فرهنگ دینی است و باید در این بخش بسیار هوشمندانه برنامه‌ریزی کرد.

 شکریان با اشاره به فعالیت پنج دبیرستان معارف اسلامی در شهر‌های مازندران، تاکید کرد: باید شاخصه‌های مهم رهبر معظم انقلاب درباره جوان مومن و انقلابی به عنوان یک الگوی تربیتی،  مدنظر قرار گیرد و دبیرستان‌های معارف اسلامی مرکز ترویج و نشر فرهنگ دینی و قرآنی باشند.

عضو شورای فرهنگ عمومی مازندران اظهار کرد: با بیانیه گام دوم انقلاب که سند جامع توسعه و پیشرفت جمهوری اسلامی است، باید دبیرستان‌های معارف اسلامی نسبت به پژوهش‌های این بیانیه اقدام عملی داشته باشند و در تحقق اهداف متعالی انقلاب اسلامی اثرگذار باشند.

شکریان، تربیت نیرو‌های متعهد و متخصص و جوان را در دبیرستان‌های معارف اسلامی صدرا از اولویت‌های این مراکز دانست و اظهار کرد: حضور جوانان و نوجوانان مومن و انقلابی افتخار دبیرستان‌های معارف اسلامی صدرا است و این مراکز باید با همکاری همه دستگاه‌های اجرایی و فرهنگی به ویژه آموزش و پرورش و تبلیغات اسلامی به مراکز تولید علم و پرورش نخبه تبدیل شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: