کد خبر: 3814990
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۵
گروه معارف- عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد ساری گفت: نتیجه اسلام بدون امامت و كنارزدن حضرت علی(ع) و فرزندانش چیزی جز تسلط حَجاج و واقعه حره و امثال آن در گذشته و وضعیت رقت بار كنونی امت اسلامی نخواهد بود.
وضعیت رقت بار امت اسلامی؛ نتیجه اسلام بدون امامتسید احمد میریان آکندی عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد ساری در گفت‌وگو با ایکنا از مازندران اظهار کرد: ماه مبارك رمضان طبق فرمایش پیامبراكرم(ص)«شهر الله» و ماه خداست اما از طرفی بهار قرآن و ماه نزول قرآن نیز است و شب قدر نیز در آن مخفی گشته است.
وی افزود: لیلة القدر ارتباط ملائكة الله با امام است و از آیات و روایات بدست می‌آید كه اهمیت ماه رمضان به خاطر نزول قرآن و اهمیت قرآن به خاطر نزول در شب قدر و اهمیت شب قدر به خاطر آن ولی‌ای است كه ملائكة الله به همراه روح اعظم به خدمتش شرفیاب می‌شوند.
ماه رمضان؛ ماه امامت
میریان تصریح کرد: در فرهنگ شیعه ماه رمضان با نام امام متقین امیرالمۆمنین(ع) گره خورده و نه تنها ماه آشنایی با خدا و قرآن و روزه و عبادت است بلكه می توان گفت ماه امامت نیز است.
وی ادامه داد: ماه رمضان ماهی است كه اهمیت مسئله امامت به آن شكلی كه شیعه به آن می نگرد به امت اسلامی نشان می‌دهد و بیان می‌دارد، اگر جامعه‌ای به وصیت پیامبر خود در رابطه با جانشینی وی اهمیت نداد به چه سرنوشتی دچار خواهد شد و گروه‌هایی همچون؛ ناكثین و قاسطین و مارقین در جامعه اسلامی جولان خواهند داد.
 
 عضو هیئت علمی دانشگاه با بیان اینکه، جامعه اسلامی بعد از پیامبر(ص) در اثر دوری از اهل بیت(ع)عقب گرد کرد و دچار انحطاط شد، گفت: در درون این جامعه گروه‌هایی همچون؛ قاسطین و ناكثین، معاویه، طلحه و زبیر پرورش یافتند كه دنبال سلطنت و میراث‌خواری از بیت‌المال بودند. كه در عین تمسك به بعضی از ظواهر اسلام آن چنان از حماقت برخوردار شدند كه شكم زن باردار مسلمان را می شكافتند و جنین او را هم به قتل می‌رساندند اما در عین حال اگر خرمایی بر زمین افتاده بود و آن را می خوردند برای كسب حلالیت به دنبال صاحبش می‌گشتند.
خطر اسلام ظاهری وهابیت
وی افزود: امروز وهابیت مسلط  برعربستان و حرمین شریفین، كسی  که مصحف را بر زمین بگذارد، توبیخ می‌کند اما قتل عام كودكان و زنان مسلمان و حتی مثله نمودن جنازه‌ها و به دهان كشیدن قلب آنان را كه كار همسر ابوسفیان است، مرتكب می‌شود و آن را مباح می‌شمرد.
این محقق قرآنی، تاکید کرد: نتیجه اسلام بدون امامت و كنارزدن حضرت علی(ع) و فرزندانش چیزی جز تسلط حَجاج و واقعه حره و امثال آن در گذشته و وضعیت رقت بار كنونی امت اسلامی نخواهد بود.
وی افزود:  متاسفانه در این ماه مبارك رمضان، امت اسلامی، در آتش مهار نشدنی اختلافات فرقه‌ای و قومیت‌گرایی و سیاسیت بازی به شدت در حال سوختن است اما افسوس که از منشأ آتش درغفلت هستند. 
علی(ع) در راس حبل الله 
عضو هیئت علمی دانشگاه بیان کرد: هنوز زمان نیاز است تا این امت دریابد كه آن حبل الله و عروة الوثقی‌ای كه قرآن دستور به تمسك به آن را داده و پیامبراكرم(ص) نیز وعده عدم گمراهی را در صورت تمسك به آن داده است، همان عترت و اهل بیت(ع)هستند كه در رأس آن امیرالمۆمنین علی(ع) شهید رمضان است.
وی با بیان اینکه بسیار اشتباه است كه كسی فكر كند امروز فقط گروه خاصی از مسلمانان تحت فشار دیگر گروه‌ها هستند، افزود: دود آتشی كه امروز در مصر و سوریه و عراق و بحرین و پاكستان و افغانستان و میانمار بلند است به چشم همه مسلمانان اعم از شیعه و سنی می رود و در روایات آمده است: باید از فتنه‌ای كه علاوه بر ظالمان دامن خوبان را هم می‌گیرد پرهیز کرد.
انتهای پیام

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: