رئیس شورای فرهنگ عمومی استان مازندران:
وفاق دلسوزان نظام برای تقویت مشارکت مردم در انتخابات ضرورت دارد

یت‌الله محمدباقر محمدی لائینی، نماینده ولی فقیه در مازندرانبه گزارش ایکنا از مازندران، به نقل از معاونت ارتباطات و رسانه دفتر نماینده ولی فقیه در مازندران، آیت‌الله محمدباقر محمدی لائینی، نماینده ولی فقیه در مازندران در نشست شورای فرهنگ عمومی مازندران، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره آیت‌الله رئیسی رئیس‌جمهور و  شهدای خدمت، با بیان اینکه این سانحه هوایی در اردیبهشت ماه اندوه بزرگی بر جان امت اسلامی در بسیاری از کشورهای دنیا وارد کرد، اظهار کرد: تبیین سیره عملی شهید رئیسی باید مورد توجه همگان باشد.

نماینده ولی فقیه در مازندران بر لزوم عملیاتی شدن برش استانی نقشه مهندسی فرهنگی کشور تأکید کرد و افزود: مباحث نظری باید با تدوین الگوی مفهومی و اجرایی به صورت عملیاتی پیگیری شود.

آیت‌الله محمدی لائینی به بی‌تفاوتی برخی از دستگاه‌ها برای تدوین برش استانی نقشه مهندسی فرهنگی کشور اشاره کرد و خواستار تنبیه این دستگاه‌ها شد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان مازندران با بیان اینکه نامگذاری کودکان تازه متولد شده به نام مبارک ائمه اطهار (ع) باید مورد توجه قرار گیرد، خاطرنشان کرد:  تجدید نظر در چاپ کتاب نام موجود در اداره ثبت احوال صورت پذیرد و اسامی فاصله‌دار از اهل بیت (ع) نباید در این کتاب جانمایی شود.

وی در ادامه به جریان غدیر اشاره کرد و گفت: اگر فرهنگ غدیر زنده باشد بسیج زنده است. احیای غدیر به احیای حیات دینی و کاهش فساد و افزایش دینداری مردم ختم می‌شود.

آیت‌الله محمدی لائینی با اشاره به اهمیت توجه به مسئله جمعیت و فرزندآوری، تصریخ کرد: برنامه‌ریزی برای جلوگیری از سقط جنین نیز باید در دستور کار باشد.

وی به اهمیت بی رویه سموم و آفت‌کش‌ها در مازندران اشاره کرد و افزود: مصرف سموم باید مانند دارو نسخه داشته باشد تا شاهد رشد سرطان در استان نباشیم.

امام جمعه ساری به آمار بالای تصادفات جاده‌ای اشاره کرد و گفت: فرهنگ غلط رانندگی و بی توجهی به ضوابط راهنمایی و رانندگی زیبنده جامعه اسلامی نیست.

نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به اهمیت انتخابات ریاست جمهوری، اظهار کرد: وفاق دلسوزان نظام برای تقویت مشارکت حداکثری مردم در انتخابات ضرورت دارد.