جمع‌آوری بیش از ۷۰ میلیارد تومان زکات فطریه و کفارات در مازندران

میثم معافی، مدیر کل کمیته امداد امام(ره) مازندرانبه گزارش ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد امام(ره) مازندران، میثم معافی، مدیرکل کمیته امداد امام(ره) مازندران در سخنانی گفت: در عید فطر امسال مردم نیکوکار استان مازندران ۷۰ میلیارد و 200 میلیون تومان زکات فطریه و کفارات عمد و غیرعمد خود را از طریق کمیته امداد امام خمینی(ره) استان مازندران پرداخت کردند.

وی با اشاره به اینکه ۱۳۴۸ پایگاه ثابت و سیار در مراکز شهرها، بخش‌ها و روستاهای سراسر استان شامل مراکز نیکوکاری، مساجد و محله‌های برپایی نماز عید فطر کار جمع‌آوری زکات فطره را بر عهده داشتند، افزود: از این مبلغ ۵۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان فطریه عام، هفت میلیارد و 700 میلیون تومان فطریه سادات و هشت میلیارد تومان کفارات بوده است.

معافی تصریح کرد: امسال تعداد چهار هزار و 700 نانوایی نیز در استان مجهز به سیستم پرداخت فطریه و کفارات شدند که مبلغ ۶۲ میلیون تومان زکات فطریه و کفاره از این طریق جمع‌آوری شد.

مدیرکل کمیته امداد امام(ره) مازندران با بیان اینکه وجوه فطریه و کفارات جمع‌آوری شده در جهت مسائل درمانی، فرهنگی، معیشت، مسکن، جهیزیه و... در کوتاه‌ترین زمان ممکن برای نیازمندان هزینه شده است، گفت: سال گذشته ۴۸ میلیارد تومان فطریه و کفارات در استان جمع‌آوری شد که این رقم امسال ۴۷ درصد رشد داشته است.