کد خبر: 3861550
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۹
گروه اجتماعی ــ معاون اجرایی سپاه کربلا مازندران اظهار کرد: امروز ایران به امید کشور‌های منطقه و ملت‌های آزادیخواه تبدیل شده که ادامه یافتن این انقلاب در ۴۰ سال دوم به برکت جانفشانی‌های شهدا و ایثارگران است.

ایران اسلامی؛ امید ملت‌های آزادی‌خواه/ تجلیل از خانواده شهدای دانش‌آموزبه گزارش ایکنا از مازندران، سرهنگ عسگر مجیدی، معاون اجرایی سپاه کربلا مازندران امروز ۱۲ آذرماه، در اولین کنگره شهدای دانش‌آموز دختر استان، که در سالن غدیر سپاه کربلای مازندران در ساری برگزار شد، گفت: در دوران دفاع مقدس، نقش و کارآمدی بسیج بیشتر مشخص شد و بسیجیان افرادی بودند که در دوران جنگ تحمیلی مقابل دشمن صف آرایی کردند.
وی افزود: آنچه تفکر بسیجی را از مرز‌های جمهوری اسلامی عبور داد و آن را تبدیل به یک الگو کرده، دینی و اعتقادی بودن فرهنگ بسیجی بود که برگرفته از فرهنگ عاشورایی است.
مجیدی تصریح کرد: آن چیزی که بسیجی را تمام نشدنی کرد، فرهنگ مهدویت و انتظار است و امروز به برکت مقاومت شهدا، دشمنان به زانو درآمدند و مجبور شدند شیوه مبارزه با ایران اسلامی را با جنگ اقتصادی، تغییر دهند.

معاون اجرایی سپاه کربلا مازندران اظهار کرد: امروز ایران به امید کشور‌های منطقه و ملت‌های آزادیخواه تبدیل شده که ادامه یافتن این انقلاب در ۴۰ سال دوم به برکت جانفشانی‌های شهدا و ایثارگران است.

وی با بیان اینکه، پیشرفت علمی، یکی از مباحث اصلی برای تحقق گام دوم انقلاب اسلامی است، افزود: انقلاب اسلامی ایران، زمینه‌ساز یک انقلاب جهانی است و محدود به جغرافیای ایران نیست.

به گزارش ایکنا در اولین کنگره شهدای دانش آموز دختر استان مازندران با حضور مسئولان استانی و خانواده‌های شهدا و با رونمایی از تمثال چهار شهید در سالن الغدیر سپاه کربلا برگزار شد.

بر اساس این گزارش در این مراسم که به همت سازمان بسیج دانش‌آموزی سپاه کربلا، امور بانوان و خانواده استانداری مازندران و بعضی از دستگاه‌های فرهنگی برگزار شد، از تمثال شهیدان دختر دانش آموز «سیده طاهره هاشمی»، «ندا باقری»، «نغمه باقری» و «طوبی یزدانخوانخواه» رونمایی شد.

همچنین در این مراسم که با اجری برنامه‌های فرهنگی هنری همراه بود، خواهر شهید «طوبی یزداتخواه» و دختر شهید مدافع حرم «رجایی‌فر» به قرائت میثاق‌نامه شهیدان پرداختند.

لازم  به ذکر است، در اولین کتگره شهدای دانش آموز دختر استان مازندران از «شعبانعلی حیدریان»، «سید محسن موسوی‌راد»، «موسی باقری» و «محسن نجیب‌زاده» از موثرین و پیشکسوتان بسیج دانش آموزی استان مازندران تقدیر به عمل آمد  و  از «نیلوفر ملکی»، «سکینه احمدی» و «مهشیار قاسمیان» هنرمندان نقاش که تمثال چهار شهید دختر مازندران را طراحی کردند نیز تقدیر شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: