کد خبر: 3828811
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۲
گروه فرهنگی ــ مدیر ادبیات و انتشارات حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران از اعلام فراخوان هفتمین جشنواره خاطره‌نویسی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در استان خبر داد.

فراخوان جشنواره خاطره نویسی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در مازندرانبه گزارش ایکنا از مازندران، سیدمحمد صادقی‌سنگدهی، مدیر ادبیات، انتشارات و تاریخ دفاع مقدس اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران امروز، 30 تیرماه در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: هفتمین جشنواره خاطره‌نویسی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در مازندران برگزار می‌شود.

وی افزود: این جشنواره با موضوعات «شهدا و جانبازان مازندرانی در خارج از مرزهای کشور»، «رزمندگان مازندرانی در زمان اسارت توسط رژیم بعث عراق»، «دیپلمات‌ها و سفارتخانه‌ها»، «حج و اماکن مذهبی عربستان، عراق و سوریه و...»، «مدافعین حرم‌ اهل‌بیت(ع)»، «مدافعین مرزها» برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به برخورداری خاطره از عناصر زمان، مکان، استناد و راوی، انتخاب سوژه مناسب برای موضوع و نثر و شیوه نگارش را از دیگر معیارهای ارزیابی خاطرات برشمرد.

صادقی‌سنگدهی، شرایط شرکت در جشنواره را مازندرانی بودن رای و نویسنده، عدم محدودیت از نظر تعداد اثر اعلام کرد و تعداد صفحات هر اثر را حداقل 300 و حداکثر 2 هزار و 100 کلمه به صورت تایپ شده برشمرد.

وی با بیان اینکه از صاحبان 12 اثر برگزیده استانی با اهداء جوایز نقدی تقدیر خواهند شد، افزود: آثار برگزیده در کتاب جشنواره به چاپ خواهد رسید.

صادقی سنگدهی، ادامه داد: شرکت‌کنندگان می‌توانند آثار خود را به نشانی: ساری، بلوار دفاع مقدس، روبروی بیمارستان شفا، اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، دبیرخانه هفتمین جشنواره خاطره‌نویسی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و یا به نشانی الکترونیکی sajed.mazandaran@gmail.com و پیام‌رسان سروش به شماره‌های 09355425196 و 09352307158 حداکثر تا پایان مهرماه به دبیرخانه جشنواره ارسال شود.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: