کد خبر: 3819100
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۲
گروه اجتماعی ــ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران 30 تیرماه سال جاری را آخرین مهلت ارسال اثر به چهاردهمین جشنواره بین‌المللی دل نوشته‌ای به امام رضا(ع) اعلام کرد.

30 تیرماه؛ آخرین مهلت ارسال اثر به جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع)به گزارش ایکنا از مازندران به نقل از روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، محمود شالویی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، گفت: 30 تیرماه 98 آخرین مهلت ارسال اثر به چهاردهمین جشنواره بین‌المللی دل نوشته‌ای به امام رضا(ع) در دو رده سنی کودکان و نوجوانان(7 - 18 سال) و بزرگسالان(از 18 سال به بالا) است.
وی افزود: جشنواره بین‌المللی نامه‌ای به امام رضا(ع) از سال 1385 با حمایت بنیاد بین‌المللی جشنواره فرهنگی هنری امام رضا(ع) و به ميزباني اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران تاكنون، این جشنواره سیزده دوره برگزاري را پشت سر گذاشته و امسال نیز در حال جمع‌آوری دلنوشته‌های دلدادگان حضرت علی‌بن موسی‌الرضا(ع) برای ایستادن روی سکوی چهاردهم است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، از امام رضا(ع) به عنوان ولی نعمت ایرانیان یاد کرد و افزود: شیعیان و پیروان دیگر ادیان از سراسر کشور و حتی خارج از مرزهای جغرافیای ایران اسلامی به حدی با این امام رئوف رابطه عاطفی و قلبی دارند که در طول سال صحن و سرای امام مهربانی‌ها هیچ وقت خالی از جمعیت نمی‌شود و زائران با نوشتن نامه و یا از طریق تلفن با آن حضرت، ارتباط معنوی برقرار می‌کنند.

شالویی با بیان اینکه سال گذشته 82 هزار و 845 دلنوشته از 41کشور دنیا به دبیرخانه این جشنواره رسید، تصریح کرد: جشنواره چهاردهم با هدف اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی، گسترش فعالیت‌های فرهنگی و ادبی مرتبط با سیره اهل بیت(ع) و گرامیداشت تولیدکنندگان و پدیدآورندگان آثار حوزه فرهنگ رضوی اقدام به جمع‌آوری آثار از علاقه‌مندان به حضور در جشنواره کرده است.

وی جلوه‌های معنوی زیارت، ارادتمندی و شیفتگی، شفاعت، امیدها و آرزوها، جایگاه نماز در آموزه‌های اهل بیت(ع)، به ویژه حضرت رضا(ع) و نقش آن در سلامت اجتماعی و کاهش آسیب‌های اجتماعی را محورهای این جشنواره برشمرد.
وی افزود: علاقه‌مندان می‌توانند با مطالعه فراخوان جشنواره در یکی از بخش بین‌المللی، بخش ملی، بخش استانی و بخش ویژه شرکت کنند.

شالویی با بیان اینکه آئین اختتامیه این جشنواره 27مرداد ماه سالجاری به همراه معرفی برترین‌ها برگزار می‌شود، گفت: نامه‌های منتخب جشنواره در کتابی تحت عنوان نجوای دل چاپ و روانه بازار نشر می‌شوند.

وی افزود: علاقه‌مندان به شرکت در اين جشنواره می‌توانند آثار خود را به آدرس ساری، میدان امام(ره)، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، دبیرخانه جشنواره بین‌المللی دل نوشته‌ای به امام رضا(ع)، کدپستی 4815838794، ص پ 1551 و يا پست الكترونيك به آدرس Nameh.imamreza@gmail.com ارسال کنند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: