کد خبر: 3765815
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۵
گروه اجتماعی- معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مازندران تغذیه نامناسب را مهترین عامل تهدید حوزه سلامت جامعه دانست و اظهار کرد: باید سبک زندگی مردم در همه عرصه‌ها اصلاح شود.

لزوم اصلاح سبک زندگی جامعه/ تغذیه نامناسب مهمترین عامل بیماری جامعه

به گزارش ایکنا از مازندران محسن اعرابی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مازندران امروز، 29 آبان ماه در همایش بزرگ دیابت که در سینما سپهر ساری برگزار شد، گفت: سلامتی برترین نعمت است و بسیاری از بیماران نسبت به بیماری خود آگاهی ندارند و در سال جاری در مازندران ۱۶۰ هزار نفر بیمار دیابتی شناسایی شدند. 

وی با بیان اینکه دیابت یک بیماری نگران‌کننده در جهان است، افزود: ۵ میلیون نفر بالای ۲۵ سال در کشور دیابت دارند که در استان مازندران این رقم ۲۸۰ هزار نفر است.

 اعرابی با تاکید بر اینکه افراد بالای ۴۰ سال باید غربالگری انجام دهند،  تصریح کرد: بسیاری از افراد در مرحله پیش دیابتی هستند که با عدم تغییر سبک زندگی در آینده دچار دیابت می‌شوند.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مازندران قند خون بین ۱۰۰- ۱۲۶ را پیش دیابتی دانست و افزود: ۹ میلیون نفر در کشور در مرحله پیش دیابتی هستند که ۵۳۰ نفر در مازندران زندگی می‌کنند.

وی با بیان اینکه مازندران بالاترین چاقی و اضافه وزن را در کشور دارند، ادامه داد: ۷۰ درصد مازندرانی‌ها یا چاق یا اضافه وزن دارند.
اعرابی با تاکید بر ضرورت افزایش فضای سبز و اماکن ورزشی، بیان کرد: شهرداری‌ها برای کاهش بیماری‌ها باید فضای مناسب را برای دوچرخه سواری و پیاده روی فراهم کنند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مازندران تغذیه نامناسب را مهترین عامل تهدید حوزه سلامت جامعه دانست و اظهار کرد: باید سبگ زندگی مردم در همه عرصه‌ها اصلاح شود و مردم بیاموزند که چگونه می‌توانند سلامت خود را ارتقا دهند.

وی با بیان اینکه درمان یکی از نیازهای مهم زندگی است، ادامه داد: دیابت عوارض گوناگونی مانند کوری، سکته مغزی و قلبی، نارسایی کلیه، پوسیدگی دندان و بیماری لثه و اختلال در اعصاب دارد.
اعرابی بر مراجعه منظم بیماران دیابتی به پزشک خانواده تاکید کرد و افزود: دیابت یک بیماری مرموز و مشکل افراد جامعه است که اگر اقدامات اساسی انجام نشود عوارض جبران ناپذیری خواهد داشت.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: