کد خبر: 3841746
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۴
گروه اجتماعی- امام جمعه رامسر با بیان اینکه، حماسه عاشورا، جلوهای از ایثار، شجاعت، مردانگی و ولایت پذیری بود، گفت: همه ملت‌های آزاده جهان می‌توانند از درس‌های آموزنده این دانشگاه بهره‌مند شوند.

حماسه عاشورا جلوه‌ای از ولایت‌پذیری بودبه گزارش ایکنا از مازندران، حجت‌الاسلام حسین تقی پور، امام جمعه رامسر امروز 21 شهریورماه در دیدار جمعی از پاسداران و بسیجیان این شهرستان با تسلیت ایام شهادت سید و سالار شهیدان، گفت: در نگاه امام حسین(ع) حفظ دین از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است چرا که آن حضرت برای احیای دین حاضر شدند در برابر سپاه کفر بیاستند و شهید شوند.
وی با اشاره به ضرورت توجه به درس‌ها و عبرت‌های عاشورایی، تأکید کرد: حماسه عاشورا، جلوهای از ایثار، شجاعت، مردانگی و ولایت پذیری بود، همه ملت‌های آزاده جهان می‌توانند از درسهای آموزنده این دانشگاه بهره‌مند شوند.
تقی پور تصریح کرد: درس اعتقاد به توحید، باور به حقانیت امامت و جایگاه راستین آن و باور به معاد و جاودانگی در حماسه عاشورا پررنگ است که باید در جهت فراگیری آن بیشتر تلاش شود.
وی از حماسه عاشورا به عنوان صحنه به نمایش در آوردن اعتقاد به توحید یاد کرد و افزود: امام حسین(ع) در جریان حماسه عظیم عاشورا صحنههای ماندگاری از اندیشه توحیدی را به نمایش گذاشتند که همواره تجلی خواهد داشت.
امام جمعه رامسر از امام حسین(ع) به عنوان تجلی بندگی و عبودیت یاد کرد و با بیان اینکه سیدالشهدا حتی در معرکه جنگ با دشمن نیز دست از عبادت و بندگی خدا نکشید، بیان کرد: امروز همه ما باید درس‌های عاشورایی را در متن زندگی خود وارد و نهادینه کنیم تا به سعادت حقیقی دست یابیم.
تقی پور در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه، پایگاه‌های بسیج و مقاومت نقش بسیار مهمی در پویایی نمازهای جمعه دارند، گفت: باید از همه ظرفیت‌های موجود در جهت حضور پررنگتر نسل جوان در صفوف نماز جمعه بهره‌گیری شود.
وی با بیان اینکه، هدف دشمن حضور کمرنگ مردم به ویژه نسل جوان در نمازهای جمعه است، افزود: به طور حتم حضور گسترده‌تر مردم در صفوف نماز جمعه موجب تقویت اهداف نظام اسلامی خواهد شد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: