کد خبر: 3799756
تاریخ انتشار: ۰۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۳
گروه اجتماعی ــ معاون امور عمرانی استانداری مازندران از خسارت هزار و ۳۳۹ میلیارد تومانی سیل به این استان خبر داد.

خسارت 1339 میلیارد تومانی سیل به مازندرانبه گزارش ایکنا از مازندران، به نقل از ایسنا، مهدی رازجویان معاون امور عمرانی استانداری مازندران با بیان اینکه ورود سامانه بارشی جدید در مازندران پس از سیل روزهای گذشته این استان نگرانی‌هایی را ایجاد کرده اما تمامی دستگاه‌های اجرایی در حالت آماده‌باش کامل به سر می‌برند، گفت: تمامی ادوات مورد نیاز در مکان های سیل‌خیز مستقر هستند و تا ساعت یک بامداد، جلساتی با فرمانداران، بخشداران و دستگاه‌های اجرایی شهرستان های مربوطه برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه بخش خصوصی نیز در بازسازی ها حضور یافته است، اظهار کرد: در این راستا، پل علوی کلای ساری بازسازی شده و تردد به صورت موقت جریان دارد و بازسازی پل سنگتاب قائمشهر نیز در حال انجام است.

معاون عمرانی استانداری مازندران با بیان اینکه در حال حاضر هیچ مشکلی به صورت جدی در بحث آب، برق و گاز وجود ندارد، تصریح کرد: برای تأمین آب شرب مردم بابل از پشت سد لفور اقدامات لازم انجام و تا پایان وقت امروز دوشنبه 5 فروردین ماه، آب شرب این شهرستان وصل خواهد شد.

رازجویان همچنین در ادامه با اشاره به اینکه برای گازرسانی به مردم قائم‌شهر نیز، لوله فرعی ایجاد شده از روستای لفور این شهرستان نتیجه بخش نبود و لوله فرعی دیگری به کار گرفته شد، ادامه داد: در حال حاضر گاز در این شهرستان وصل است اما با افت فشار مواجه هستیم و با تعادل در مصرف، این مشکل نیز برطرف خواهد شد.

وی گفت: بر اساس آخرین برآورد، میزان کل خسارات سیل در استان مازندران هزار و 309 میلیارد تومان بوده که از این میزان ۴۷۵ میلیون تومان مربوط به تاسیسات زیربنایی، ۵۵۸ میلیارد تومان در بخش کشاورزی، دام و طیور، ۲۷۶ میلیارد تومان نیز در بخش مسکونی و معیشتی و 30 میلیارد تومان نیز در حوزه اصناف روستایی است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: