کد خبر: 3673204
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۶
با همت جهاد دانشگاهی مازندران؛
گروه فرهنگی: از سوی گروه هنری راتا ایزد شهر شهرستان نور  و با همت معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی مازندران کارگاه آموزشی تئاتر از 23 الی 24 آذر ماه 96 در منطقه کوهستانی بخش کجور شهرستان نوشهر برگزار شد.

مهدی نصراله‌زاده سرپرست گروه هنری راتا ایزد شهر» شهرستان نور در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از مازندران گفت: از سوی گروه هنری راتا ایزد شهر شهرستان نور  و با همت معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی مازندران و با هماهنگی انجمن هنر های نمایشی استان  اردوی فرهنگی هنری دو روزه از 23 الی 24 آذر ماه96 در منطقه کوهستانی بخش کجور شهرستان نوشهر برگزار شد.

وی افزود: در این اردوی دو روز، کارگاه آموزشی تئاتر با حضور 16 نفر تشکیل و حمیدرضا‌گل محمدی تواندشتی کارشناس تئاتر جهاد دانشگاهی مازندران و مسئول دفتر انجمن نمایش شهرستان بابلسر در دو نوبت جمعا به مدت شش ساعت به آموزش فراگیران در این کارگاه آموزشی پرداختند.
نصراله زاده ادامه داد: در نوبت اول این کارگاه آموزشی به سرفصل‌هایی در ارتباط با آشنایی تاریخچه ورود تئاتر به ایران، آداپتاسیون، نمایشنامه‌نویسی در ایران، اخلاق در تئاتر، جنبه‌های نمایشی در بازی‌های محلی مازندران و در نوبت دوم نیز در باره بازیگری، حرکت، بیان، تمرکز و احساس مطالبی ارایه شد.
سرپرست گروه «راتا ایزد شهر» شهرستان نور با ارایه این مطلب که پس از ارایه مطالب در انتهای نوبت دوم کارگاه آموزشی، هنرجویان حاضر در کارگاه به ارایه روش‌های نمایشی پرداختند اظهار کرد: علاوه بر برگزاری این کار گاه آموزشی چندین برنامه نمایشی و فرهنگی هنری نیز از سوی شرکت‌کنندگان در طول برگزاری این اردو از سوی هنرمندان گروه به اجرا در آمد.

به گزارش ایکنا شرکت‌کنندگان این دوره آموزشی از سوی معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی مازندران گواهینامه دریافت خواهند کرد.
لازم به ذکر است: مهدی نصراله‌زاده از فعالان تئاتر شهرستان نور است که شرکت در چندین جشنواره استانی و ملی در زمینه تئاتر و فیلم کوتاه، نویسندگی و کارگردانی چندین اثر نمایشی دارد.
وی در زمینه تئاتر کارگردانی و بازی در نمایش خشم و هیاهو، آن سه نفر، سیزده، حال زمین خوب نیست را در رزومه کاری خود دارد و توسط وی نیز فیلم‌های بغض گلویم خندید، تاراج اعتماد، دار مکافات، خاله آذر، بصیر ۳ که به روایت زندگی اولین شهید مدافع حرم شهرستان نور می‌پردازد را نیز تولید کرده است.کارگاه آموزشی تئاتر در نوشهر برگزار شدکارگاه آموزشی تئاتر در نوشهر برگزار شدکارگاه آموزشی تئاتر در نوشهر برگزار شدکارگاه آموزشی تئاتر در نوشهر برگزار شدکارگاه آموزشی تئاتر در نوشهر برگزار شدکارگاه آموزشی تئاتر در نوشهر برگزار شدکارگاه آموزشی تئاتر در نوشهر برگزار شدکارگاه آموزشی تئاتر در نوشهر برگزار شدکارگاه آموزشی تئاتر در نوشهر برگزار شد

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: